2616. Szükséges-e fürdetni a madarat?
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
Ha először kerül hozzád egy csincsilla, és nem olvastál utána vagy nem tudsz róluk túl sokat, meglepődhetsz amikor elkezdenek hangokat kibocsátani.
Közterületen kötelező a kutyánkat pórázon vinni, ehhez használhatunk nyakörvet, vagy hámot. Mi most a nyakörveket vesszük górcső alá!
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
Szerintem ez egy olyan kérdés, amit a kezelőorvosával ill. azzal, aki operálta, kell megbeszélni! Ő tudja ugyanis, hogy mit és hogyan csinált a műtét során, mit adott neki, stb...
Arra vonatkozólag, hogy mi a teendő, ha egy kutya embert megharap (vagy sérülést okoz), szigorú rendelkezések vannak. Ebben az esetben a kutyát (főleg akkor, ha veszettség ellen oltatlan) hatósági állatorvosnak kell megfigyelnie 2 hétig. Ez praktikusan azt jelenti, hogy megvizsgálja először, majd 1 hét múlva, és a 2 hét végén. Ha a kutya a 2 hét elteltével is egészséges, akkor a sérültttel (jelen esetben Önnel) nem kell semmit tenni. Ha viszont kiderülne, hogy veszett, akkor Önt fogják sorozatoltásban részesíteni. Nos, ez a szabály. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Ha nem kívánják ezt a procedúrát végigcsinálni, akkor ezt csak saját elhatározásból, saját felelősségükre tehetik meg. Még akkor is, ha egy ilyen szituáció mögött semmi betegség nincs, és a harapás csak a játék hevében történt.
Inkább azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvos kollegának...
A kutyájának nincsennek vislkedési gondjai, mert korának megfelelő természetes és ösztönös fizikai- és szellemi igényei szerint viselkedik. Önnek ezek azonban gondot jelentenek, mert ismeretlenek és nem vagy nem megfelelően tudja kezelni és lereagálni. Ajánlom figyelmébe Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét. Személyes tanácsadás vagy KUTYAtréning ügyében időpontegyeztetést telefonon vagy e-mailben tudok adni.