2616. Szükséges-e fürdetni a madarat?
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
Ha először kerül hozzád egy csincsilla, és nem olvastál utána vagy nem tudsz róluk túl sokat, meglepődhetsz amikor elkezdenek hangokat kibocsátani.
Közterületen kötelező a kutyánkat pórázon vinni, ehhez használhatunk nyakörvet, vagy hámot. Mi most a nyakörveket vesszük górcső alá!
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.