2616. Szükséges-e fürdetni a madarat?
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
A madaraknak szükséges a gyakori fürdés, hogy tisztán tartsák tollaikat, de egyes madarak vonakodnak attól, hogy ezt maguk végezzék el.
Ha először kerül hozzád egy csincsilla, és nem olvastál utána vagy nem tudsz róluk túl sokat, meglepődhetsz amikor elkezdenek hangokat kibocsátani.
Közterületen kötelező a kutyánkat pórázon vinni, ehhez használhatunk nyakörvet, vagy hámot. Mi most a nyakörveket vesszük górcső alá!
A kutyák májdaganatai lehetnek jó vagy rosszindulatúak. A kutya májrák eredhet a májból vagy átterjedhet a májra a test valamely más részéből.
A vízfogyasztás rendkívül fontos a kutya egészségére nézve. Tanuld meg mennyit kellene igyanak a kutyák naponta és miért ilyen fontos! Végül bemutatunk egy mókás kerti önitatót is!
A "megvadulás" és ugrándozás az öröm jele. Valószínűleg görénye a lakást tekinti játszótérnek, a ketrecet pedig a pihenés helyének. A felborzolt farok görényeknél a félelem vagy izgatottság jele. Azonban ha félne, visszahúzódna a biztonságot jelentő ketrecbe. Próbálja meg minél többször és hosszabb időre kiengedni az állatát, így megszokottabbá válik neki a szabadság és talán nem fogad minden alkalmat ilyen kitörő lelkesedéssel. (Azért az értékes és törékeny tárgyakat célszerű eltenni az útból.)
Biztos, hogy a hörcsögnek is melege van a 40 fokos kánikulában. Semmi esetre se tegye ki a ketrecet vagy tarráriumot tűző napra, a legjobb, ha temperált hőmérsékleten, árnyékos szobában tartja. Vegyszermentes növényspriccelővel nyugodtan lepermetezheti a hörcsögöt, ha hagyja. Ettől sem a hörinek, sem a bundájának nem lesz baja. Ventillátor és légkondícionáló alá tenni nem szabad az állatot, mert (különösen vizes bundával) könnyen megfázik.
A csincsillák nagyon kedves állatok és könnyen szelídíthetők, főleg fiatal korban. Ugyanakkor nagy hely- és mozgásigényük van, és akár 8-9 évig élnek, ezeket figyelembe kell venni, ha csincsillát választ házikedvencnek. Azt javaslom, mindenképpen fiatal állatot szerezzen be és lehetőleg tenyésztőtől.
A meleg víz a legjobb, de figyelni kell a fürdővíz tisztaságára. Ha azt a madarak beszennyezik (magokkal, ürülékükkel), akkor azonnal cserélni kell. Alacsony falú dobozt ajánlanék, amibe bele tudnak állni a madarak.
A legtöbb esetben csak az egyedül tartott hullámos papagájok maradnak szelídek. Amíg magányosan élnek, minket tekintenek fajtársuknak. Ha párt vásárolnak melléjük, akkor a figyelmük már az ellenkező nemű madárra irányul. A párban tartott madarak szépsége inkább a "papagájszerelemben" és később a költésben-fiókanevelésben bontakozhat ki. A madarak röptetése fontos, elengedhetetlen. Nem kell félni, később a madarak maguktól visszaszállnak a kalitkájukra.