2626. Sportoljon az elhízott madárka!
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Azoknál a nőstény macskáknál, amelyeket nem ivartalanítottak, fel fog lépni a tüzelés (szaknyelven ivarzás) és a jelek egyértelműek, ha egyszer tudod mire kell figyelned. A következőkben bemutatunk néhány viselkedésbeli jelet, amely a macskád tüzelésére utalhat.
A sárga szín azért nagyon előnyös az állatoknak, mert ennek segítségével könnyen el tudnak bújni a rájuk leső ragadozók elől. A sárga karolópók például sárgából fehérré képes változni, majd vissza. A tengeri rózsák szépek ugyan, de a legtöbb hal óvakodik a közelükbe menni, mert csápjaik idegbénító mérget tartalmaznak.
A teknősök ugyan nem a gyorsaságukról híresek, de ha egyik társuk bajba kerül, pillanatok alatt a segítségére sietnek. Így van ez akkor is, ha valamelyikük a páncélján fekszik, és képtelen megfordulni.
Ez a kisemlős a Roborovsky és Koslov expedícióról kapta nevét, ugyanis 1984-ben ők fedezték fel ezt a fajtát.
Kedves Gazdi! 6-8 hetes kor után már lehet próbálkozni, részletek ebben az cikkben: Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel?
Bőrdaganatnak látszik, amit műtétileg el kellene távolítani. Szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni, milyen típusról van szó. Ha nem is rosszindulatú , annak egy megelőző állapota lehet. Nedvedzik sérülékeny, vérzékeny. Minél előbb forduljon állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A hasüregben levő rejtett herét el kell távolítani. Ez a műtét a hasüreg megnyitását jelenti, ahogy a nőstény macskák esetében is. Az operáció utáni teljes gyógyulás kb. 1,5-2 hét. Üdvözlettel,
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy bőrkaparék vizsgálatot, ahol az esetleges rüh, szőrtüsző atka, gomba fertőzöttség kimutatható. Utána jöhet a gyógykezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu