2626. Sportoljon az elhízott madárka!
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Azoknál a nőstény macskáknál, amelyeket nem ivartalanítottak, fel fog lépni a tüzelés (szaknyelven ivarzás) és a jelek egyértelműek, ha egyszer tudod mire kell figyelned. A következőkben bemutatunk néhány viselkedésbeli jelet, amely a macskád tüzelésére utalhat.
A sárga szín azért nagyon előnyös az állatoknak, mert ennek segítségével könnyen el tudnak bújni a rájuk leső ragadozók elől. A sárga karolópók például sárgából fehérré képes változni, majd vissza. A tengeri rózsák szépek ugyan, de a legtöbb hal óvakodik a közelükbe menni, mert csápjaik idegbénító mérget tartalmaznak.
A teknősök ugyan nem a gyorsaságukról híresek, de ha egyik társuk bajba kerül, pillanatok alatt a segítségére sietnek. Így van ez akkor is, ha valamelyikük a páncélján fekszik, és képtelen megfordulni.
Ez a kisemlős a Roborovsky és Koslov expedícióról kapta nevét, ugyanis 1984-ben ők fedezték fel ezt a fajtát.
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Két rövid kérdésre két rövid válasz: Igen. Nem/a testtömeggel arányosan nő a férőhely igény,egy kifejlett törpenyúlé 0.5 négyzetméter.