2631. Megakadályozható, hogy a hörcsög rágja a ketrecet?
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
Mivel a szíriai hörcsögök magányos állatok, a tenyésztésük nehezebb, mint a törpehörcsögöké, akik együtt élnek. A hörcsögök már 28 naposan elérik az ivarérettséget. Habár a nőstényeket nem ajánlott három, négy hónapos koruk előtt fedeztetni.
A kutyák bélszele nemcsak a gazdiknak, de a kutyáknak is problémát jelenthet. A következő tanácsok segítenek a szellentés eredendő okait feltárni és annak gyakoriságát mérsékelni.
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
A vemhes szuka az ellés előtt félreeső, meleg, biztonságos helyet keres, ahol világra hozhatja kölykeit. Ezt a folyamatot nevezzük fészeképítésnek. A kiválasztott helyet kibéleli, ezért előfordulhat, hogy otthonunkban eltűnik egy-egy puha takaró vagy más használati tárgy.
Kedves Ildikó, Szerintem mind a két teknős nőstény, persze nehéz így képről, de ez tűnik a legvalószínűbbnek... Az első képen szereplő teknős feje azért háromszög alakú mert mind a két füle be van gyulladva, nagy valószínűséggel teli van gennyel... a kép nem éles, és nem jó szögből van lefotózva hogy 1000 %-ra mondjam de nagyon valószínű ez...így hát ezt érdemes lenne orvosolni... Üdvözlettel -Dr. Schütz Éva
Próbálkozhat fagyasztott tápokkal való etetéssel, de a probléma valószínűleg bakteriális, ami gyakoribb vízcserével, esetleg tebang levelekkel megelőzhető a későbbiekben.
Kedves kérdező! Etetés alomanyagról nem javallott, szennyezett lehet, a forgács pedig felsértheti szájüregét, emésztőrendszerét. Megfelelő etetőt érdemes beszerezni, amit nem tud szétrágni. Fogkopási rendellenességek esetén állatorvoshoz kell fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A medence méretétől és a technikától is függ, de 2 hetente 20% vízcsere és 1-2 havonta történő részleges szűrőtakarítás általában elegendő. A guppik elhullásának az okát meg kell figyelni élőben...
Ez a dominanciának és a helytelen falkarangsornak a következménye. A kutya nem akar alárendelt pozícióba kerülni önnel és kerüli vagy nem tűri a testkontaktust. A két okot kell tudnia kezelni, megváltoztatni - és meg lesz az eredménye.