2631. Megakadályozható, hogy a hörcsög rágja a ketrecet?
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
Mivel a szíriai hörcsögök magányos állatok, a tenyésztésük nehezebb, mint a törpehörcsögöké, akik együtt élnek. A hörcsögök már 28 naposan elérik az ivarérettséget. Habár a nőstényeket nem ajánlott három, négy hónapos koruk előtt fedeztetni.
A kutyák bélszele nemcsak a gazdiknak, de a kutyáknak is problémát jelenthet. A következő tanácsok segítenek a szellentés eredendő okait feltárni és annak gyakoriságát mérsékelni.
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
A vemhes szuka az ellés előtt félreeső, meleg, biztonságos helyet keres, ahol világra hozhatja kölykeit. Ezt a folyamatot nevezzük fészeképítésnek. A kiválasztott helyet kibéleli, ezért előfordulhat, hogy otthonunkban eltűnik egy-egy puha takaró vagy más használati tárgy.
Kedves Gazdi! A cica valószínűleg vagy rühös, vagy súlyos allergiája van. Az előbbit bőrkaparék vizsgálattal, az utóbbit vérből végezhető allergia vizsgálattal lehet diagnosztizáni. Ha megvan a diagnózis, akkor jövet a kezelés. Mindkettőre jól kidolgozott protokollok vanna, Tehát érdemes egy bőrgyógyász specialistát keresni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A légcső-gégehurut egy makacs betegség. Érdemes lenne antibiotikumot váltani, és kiegészítésképpen más (akár gyógynövényes) nyálkaoldó-köptető készítményt is adni. Ha viszont nem vagy nehezen múlik, gyakran kiújul a probléma, akkor altatásban át kellene tekinteni a szájüreget, mandulákat, gégét (endoszkóppal), esetleg mintát venni bakteriológiára és egy mellkasi röntgen felvételt készíteni, a komolyabb betegségek kizárása végett...
Attól függ, hogy mennyire lépett rá, teljes testsúllyal vagy megtartotta magát, ahogy érezte, hogy ott a cicó. Én biztosan elvinném az állatorvoshoz, hogy kizárhassunk minden problémát.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Nyugodtan ossza szét a cicákon, nem lesz bajuk. Csak arányos legyen, mintha kg-ra osztaná el közöttük.