2631. Megakadályozható, hogy a hörcsög rágja a ketrecet?
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
A ketrec rácsainak rágcsálása egészségtelen, mégis sok hörcsög csinálja. Ez annak a jele, hogy a hörcsög unatkozik, vagy stresszes, de mindenképpen valamiféle problémára utal.
Mivel a szíriai hörcsögök magányos állatok, a tenyésztésük nehezebb, mint a törpehörcsögöké, akik együtt élnek. A hörcsögök már 28 naposan elérik az ivarérettséget. Habár a nőstényeket nem ajánlott három, négy hónapos koruk előtt fedeztetni.
A kutyák bélszele nemcsak a gazdiknak, de a kutyáknak is problémát jelenthet. A következő tanácsok segítenek a szellentés eredendő okait feltárni és annak gyakoriságát mérsékelni.
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
A vemhes szuka az ellés előtt félreeső, meleg, biztonságos helyet keres, ahol világra hozhatja kölykeit. Ezt a folyamatot nevezzük fészeképítésnek. A kiválasztott helyet kibéleli, ezért előfordulhat, hogy otthonunkban eltűnik egy-egy puha takaró vagy más használati tárgy.
A babéziózis kacifántos és elég alattomos betegség. AZ, hogy az Imizol kezelésre látványosan jobban lett, indirekt módon is bizonyítja, hogy jó volt a feltételezett diagnózis. A kérdés az, hogy közben készültek-e laborvizsgálatok, vannak-e vér eredmények? Ez ugyanis nagyon fontos, mert igazából ezzel lehet a betegség lezajlását nyomon követni, illetve azt figyelni, hogy milyen mértékű volt a vörösvérsejt pusztulás, és milyen a regenerációja. Fontos tudni azt is, nem alakult-e ki heveny veseelégtelneség, ami sajnos gyakori szövődménye a betegségnek. Beszéljék ezt meg feltétlenül a kezelőorvosával!
Kedves László! A biokémiai vizsgálatok jó része elvégezhető humán laborban is (vércukor stb.), de az autoimmun betegség diagnosztikája abszolute fajspecifikus, próbálkozni sem érdemes vele. A vérkép meghatározásban szintén nagyon jelentős eltérések vannak. Összeségében nem ajánlom, mint ahogy mi sem végzünk humán vérvizsgálatokat. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ellenőrizni kell a hasnyálmirígy működését (vérvizsgálattal), valamint a cica pajzsmirgyhormonszintjét, mert ezek is gyakori okok. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A sebre Betadint kellene ecsetelni, de érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak pontos diagnózishoz. Lehet, hogy egy tályog, amit idegen test behatolása, például drót szúrása okozott, de nem zárható ki egy korábbi fertőzés tünete sem.
Sok a kérdés, de kevés a konkrétum. Az, hogy egy állatorvosnak ez volt a véleménye, még nem jelent semmit. Lehetséges az a diagnózis is, amit a kolléga felállított, de lehet, hogy tévedett. Az autoimmun betegségek (amelyek nem fertőzőek, hanem speciális allergiás problémák) egyre gyakoribbak, de ezt megfelelő vizsgálatokkal (tesztekkel) igazolni lehet, vagy ki lehet zárni. Nem elég csak kimondani, be is kell bizonyítani. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost is, és alaposan vizsgáltassák ki a kutyájukat.