2646. Miért bakol a ló?
A lovad bakol és nem tudod miért? Ennek a viselkedésnek több oka és magyarázata is lehet.
A lovad bakol és nem tudod miért? Ennek a viselkedésnek több oka és magyarázata is lehet.
A mogyorós pele (Muscardinus avellanarius) egy nagyon könnyen felismerhető vastag, szőrös farkáról, vörösessárga bundájáról és feltűnő fekete szemeiről.
A kutyák, ugyanúgy mint mi emberek, szeretnek a napon heverészni. Ám néhány kutya számára ez sajnos napszúrással járhat.
A háziállatként tartott menyét jólétéhez elengedhetetlen a megfelelő étrend kialakítása. Húsevők, bár néha kaphatnak zöldséget és gyümölcsöt is. Fontos, hogy magas fehérje- és alacsony rosttartalmú táplálékot kapjon.
Mielőtt hazavinnél egy ilyen állatot, jól át kell gondolni, hogyan teheted cukormókus-biztossá a lakásodat. Ha nem gondoskodsz jó előre biztonságukról, könnyen bajba kerülhetnek, melynek tragikus következményei is lehetnek.
A kézbevételt minden hüllő stressz-helyzetként éli meg, ezért azt tanácsolom, csak ha muszáj, akkor vegye ki! Kéz-szelídek, mert veszély esetén összegömbölyödnek, nagyon ritkán harapnak.
Ha nagyon éhes, akkor meg fogja enni a tápot is. A prémium tápok, amelyekben nem csupán 4 % hús van, hanem jóval több, egészségesek. (Drágábbak is, de kevesebb kell belőlük!) Próbáld ki azt, hogy a tápra öntesz egy kis kefírt, joghurtot, levest, tehát valamilyen "feltétet", hátha úgy szívesebben megeszi! De ha mégsem, ne hagyd ott előtte, egyrészt, mert megromlik a nedves feltét miatt, másrészt, mert meg kell tanulnia, hogy nem szabad válogatni, és akkor van evés, amikor a gazdi lerakja elé az ételt. Ha egész nap előtte van, akkor még annyira sem fogja megenni. Ha negyed óráig nem nyúl hozzá az ételhez, vedd el tőle, és csak fél nap múlva kapja meg újra. Ezzel a módszerrel nagyon jó esély van rá, hogy leszokik a válogatósságról. (Eleinte a feltét aránya legyen nagyobb, majd fokozatosan egyre inkább a tápból legyen több az összekészített ételben)
A hormon implantátum kb. egy nőstény vadászgörény ivartalanításával azonos összegbe kerül. Kb.16.000-20.000 Ft. A tapasztalatok jelenleg azt mutatják, hogy hatása minimum 1 év, de akár 2 évig is tarthat. Érdemes érdeklődni az állatorvosnál milyen árszínvonalon dolgozik.
Sajnos a faj ismerete nélkül nem tudok semmi biztosat mondani. De a következők közül szinte bármelyik előfordulhat. Kiöregedés Szennyezett tápnövény (vegyszer vagy parazita) Nem megfelelő tartási körülmények Ha pontosítják, milyen fajról van szó, tudok segíteni.
Levegőztetés nem feltétlenül szükséges, lévén a paradicsomhalak labirint-kopoltyúsok, tehát a levegőből is rendszeresen jutnak oxigénhez, illetve nagyon nagy százalékban is képesek onnan szerezni be oxigént. Azonban, ha különteszi őket és nem lesz levegőztető, akkor feltételezem szűrés sem, ebben az esetben fokozottan kell figyelni a gyakoribb részleges vízcserékre!