2676. Megdöbbentő óriáskígyó-támadás az Egyesült Államokban
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
A limfangitisz egy komoly nyirokgyulladás. Az okok és a tünetek ismeretében azonban csökkenteni lehet a komolyabb gyulladás veszélyét.
Hogy változnak az idők! Nemrég még a talajszűrők, az akasztós szűrők és a külső szűrők élték fénykorukat valamint a színtelen korallok, amelyek búvóhelyet nyújtottak a tengeri halainknak és örömet szereztek nekünk, mohó akvaristáknak…
A sziámi harcoshalak vagy betták nagyszerű házikedvencek a szép színük és könnyű gondozásuk miatt. Jóllehet a harcoshal egy kis szívós állat, nem legyőzhetetlen és igenis gondos törődést igényel.
Az akváriumi rákok szórakoztató kedvencek lehetnek és kiváló takarítók, akik eltüntetik a meg nem evett ételt az akváriumból. Egyesek csupán az egyedi külsejük miatt tartanak rákokat és amiatt, ahogyan az akvárium többi lakójához viszonyulnak.
Állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hogy kiderüljön mi áll a váladékozás hátterében.
Amennyiben az 'anya' ösztöne magas szintű, akkor talán ragaszkodóbb (fajnak megfelelő társállat-tartási körülmények között !) A falkavezérséghez a kutya nemének nem sok köze van. Mind a két nemű kutya képes átvenni a vezető pozíciót. Minden fajtán belül vannak vezető és követő tipusú, karakterű kutyák.
Kedves Gazdi! A fülgyulladásnak sokféle oka lehet. A fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Tehát arra a kérdésére, hogy milyen kezelés szükséges "a feketeség eltüntetésére" a kutyus füléből, addig nem tudok válaszolni, míg ki nem derül a kiváltó ok. Ha a szükséges vizsgálatok megvannak, szívesen segítek a terápia összeállításában: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Lajos! Természetesen van lehetőség "szelíd" módon is csökkenteni a fokozott ivari aktivitást. Az ilyen kanok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicum-mal (CH200 hetente egyszer) és Origanum-mal (CH5 a közbülső napokon napi négyszer) lehet szabályozni. Ha nem mélyreható, - hormonháztartási alapon nyugvó -, elváltozásról van szó, csak egyszerűen túlzottan izgatott lesz a kan, ha a közelében tüzelő szuka tartózkodik, és ezért éjjel-nappal ugat, bömböl, tombol, akkor adjunk Agnus castus-t (CH5) vagy Gelsemium-ot (CH5) naponta 3x1 adagot egy héten keresztül. Ustilago mayadis-sal (CH9) is próbálkozhatunk, az első nap 5x, a második nap 4x, a harmadik naptól 3x1 adagot adjunk naponta, amíg szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Azt, hogy a kutyájának milyenek az életesélyei, nem az dönti el, hogy méretileg mekkora a hasnyálmirigye, hanem az, hogy azt milyen sejtek alkotják, van-e benne daganat, és ha igen, az milyen szerkezetű? Ha ezekről sikerül információt kapni (biopsziás minta szövettani vizsgálata), akkor lehet az életesélyekről beszélni.