2676. Megdöbbentő óriáskígyó-támadás az Egyesült Államokban
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
A limfangitisz egy komoly nyirokgyulladás. Az okok és a tünetek ismeretében azonban csökkenteni lehet a komolyabb gyulladás veszélyét.
Hogy változnak az idők! Nemrég még a talajszűrők, az akasztós szűrők és a külső szűrők élték fénykorukat valamint a színtelen korallok, amelyek búvóhelyet nyújtottak a tengeri halainknak és örömet szereztek nekünk, mohó akvaristáknak…
A sziámi harcoshalak vagy betták nagyszerű házikedvencek a szép színük és könnyű gondozásuk miatt. Jóllehet a harcoshal egy kis szívós állat, nem legyőzhetetlen és igenis gondos törődést igényel.
Az akváriumi rákok szórakoztató kedvencek lehetnek és kiváló takarítók, akik eltüntetik a meg nem evett ételt az akváriumból. Egyesek csupán az egyedi külsejük miatt tartanak rákokat és amiatt, ahogyan az akvárium többi lakójához viszonyulnak.
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.