266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Értem a megfogalmazását. Saját kutyámmal ugyan ez a "probléma". A párzás próbálgatása az ivartalanított állatokban nem az utódnemzést célozza, hanem egy dominancia viselkedés. Általában válogatás nélkül, szukákkal és kanokkal szemben is imitálja a domináns eb a párzó mozdulatokat. Azt jelenti. " Én vagyok az erősebb, én vagyok a főnök". Erről való leszoktatás nem túl sikeres. Kérje kutyatréner tanácsát.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
Fajtától függetlenül, ebben a helyzetben a 8-10 óra egyedüllét beláthatatlan problémákat okozhat. Igen fajtaspecifikusan szintén erősen problémás lehet a két állat közös élettérben tartása. NE próbálkozzanak ezzel a sok rizikót tartalmazó "állatmentő" akcióval !!! Rengeteg stresszt spórolhatnak meg Önmaguknak és az állatoknak is !
Kedves Szabina! Fogyást, étvágytalanságot sok minden okozhat. Ha a kishörcsögöt túl stresszes környezet veszi körül, akkor hasmenést, étvágytalanságot, kedvetlenséget figyelhetünk meg náluk. Tehát mindenféleképpen biztosítsuk számukra a nyugodt, és kényelmes légkört. Ha hirtelen változtatunk étrendjükön, vagy nem megfelelően tápláljuk őket, akkor könnyedén emésztőrendszeri zavaraik lehetnek. Ha fogyást, illetve bármilyen testi elváltozást tapasztalunk az állaton, felmerülhet a daganat kialakulásának a veszélye is. Ilyenkor bizonyos esetekben meg is műttethetjük az állatot, továbbá gyógyszeres kezelést is javasolhat az állatorvos.
Kedves Olvasónk, ebben a két cikkbenminden választ megtalál a kérdésére: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/akvarium-betelepitese-noveny-edesvizi-hal/1198/ http://www.haziallat.hu/akvarium/gondozas/akvariumi-novenyek-novenyevo-halak-121/1406/