266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Kedves Ildikó! Mielőbbi teljes körű állatorvosi kivizsgálást javaslok, amibe beleértendő a vérkép, máj stb. enzimek meghatározása is. De ezt az állatorvosa bizonyára tudni fogja. Azt, hogy ismétlődni fognak-e a rohamok, sajnos nem lehet megjósolni. Jobb, ha a roham alatt mellette maradnak, de simogatni, masszírozni a roham alatt nem kell, csak utána. Javulást! Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Ami nappal történik az a vizeletrendszer normális működése. Ami éjszaka történik az un. birtokba vételt kimutató, vizelettel jelölő cselekvés. Ne engedje föl néhány hétig, hónapig az ágyra ! Utána, illetve ivarérettség/ivartalanítás után ismét érdemes engedni a szabályokon és lehetőséget adni neki az ágyon alvásra - ha a gazdi is úgy akarja !
A zab az egyik legjobb táplálékforrása hullámospapagájok magkeverékében, bár általában az szokott problémaként felmerülni, hogy a madarak inkább csak a kölesféléket fogyasztják. Nem kizárt, hogy az előző tulajdonosnál zabot kapott főeleségként. Ha csökkenti a madár előtt lévő táplálék mennyiséget, akkor rákényszerül, hogy a kevésbé kedvelt magokat is megegye. Egy hullámospapagáj kb.1,5-2cl magkeveréket igényel naponta.
Kedves Kérdező! Ha szereti a cicáját, azonnal állatorvoshoz fordul! Dr.Puskás Gábor
A madár vagy kézzelnevelt, vagy kézhez szelídített. "Normális" viselkedést csak két azonos fajú, ellentétes ivarú madár közt tapasztalhatunk, ha a normális alatt azt értjük, hogy a fajnak megfelelő viselkedést produkálja.