266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Mindenképp meg kell nézni az almot. Nem mindegy, hogy széna, szalma vagy forgács van alatta. Több ok is lehet: allergia, élősködő(pl. tetves), gombás fertőzés. Meg kell nézni, hogy a lába között, az orrháton van-e elváltozás Ettől függően lehet kezelni a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos valóban elképzelhető, hogy kutyájának ilyen hosszan bent marad egy tejfoga, amit legkésőbb 10 hónapos kora után el kellene távolítani. A vakcinázások kapcsán végzett általános vizsgálat ki kell, hogy terjedjan a fogak állapotára is, így ezt a problémát már korábban fel kellett volna fedezni. A beletört fog gyökerét előbb-utóbb benövi a fogíny, ám eltávolítása mindenképp indokolt, mivel a letört fog gyökércsatornáján baktériumok juthatnak az állkapocscsontba, ahol gyulladást/tályogot indukálhatnak. Ezt a fertőzést megelőzi az Antirobe. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Attól tartok, kénytelenek lesznek mégis felkeresni egy állatorvost, mert a tünetek alapján akár porckorongsérv vagy izületi probléma is lehet a háttérben, amit mielőbb jó lenne diagnosztizálni és kezelni - mielőtt súlyosabbá válna a helyzet.
Tisztelt Állatbarát! Ez egy daganat is lehet. Rágcsálóknál gyakran fordul elő ilyen elváltozás. Feltétlenül vigye állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Mindenekelőtt egy alapos kivizsgálásra lenne szükség. Németjuhászok esetében pl. fajtadiszpozíciós betegségként jelentkezhet emésztőenzimek hiánya, vagy csökkent termelése, de más ok is lehet a háttérben. Ha minden rendben van nála, akkor lehet étvágyjavító módszereken gondolkodni.