266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
A kérdésről a kutya alapos "nőgyógyászati" vizsgálata nélkül legfeljebb találgatások szintjén lehet beszélni. Ha az álterhesség szóba jött, akkor valószínűleg nem régiben tüzelt is, így bármi szóba jöhet a méhen belül is. Ne legyen most már türelmetlen, ha holnap állatorvoshoz mennek, hamar kiderül, hogy mi a helyzet.
Az aggódását megértem, de ettől sajnos nem fog megjavulni a cica bőre. Valószínűleg allergiás lehet, de sok más kórkép is szóba jöhet. Mindenképpen, és minél előbb, állatorvosnak kellene őt látnia, vizsgálnia!
Nem mindegy milyen tápot eszik a kutya.. Előfordulhat valamilyen ásványi anyag, vitamin vagy nyomelemhiány a szervezetben, de lehet ez egy viselkedészavar is. Nehéz kideríteni az okot. Mindenképpen kérnék egy vérlaborvizsgálatot az állatorvostól, mert 10éves kutyában már gondolni kell szervi megbetegedésekre is. Ha a labor alapján nem találnak rendellenességet, akkor próbálkozzon valamilyen idős kutyának való vitaminkészítménnyel illetve immunrendszer erősítő készítménnyel.Viselkedészavarokra rendelkezésre áll pl egy feromon hatású párologtatós készítmény, amelyről állatorvosa tud tájékoztatást adni.
Ha a madár székletének álaga híg, sárgás színű esetleg bűzös, akkor baktérium-, vírusfertőzésről lehet szó, amit antibiotikumokkal lehet kezelni. Ehhez keressen fel egy állatorvost. A hullámos napi magfogyasztása hozzávetőlegesen 2-3cl. Ha ennél jelentősen kevesebbet eszik, akkor gyanakodhat betegségre. Amennyiben hátára fektetett madarat kézben tartva kitapintja a mellcsontját és az élesen kiemelkedett az izomzatból, úgy egyértelműsíthető a soványsága.
A leírtak alapján parazitózistól a baktériumfertőzésen át a kannibalizmusig, bármi okozhatta a tüneteket. Keresse fel a közeli állatorvost a pontos diagnózis és kezelés céljából!