2716. Tippek az akváriumi halak kiválasztásához
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A mexikói kardfarkú hal, másnéven mutatós fogasponty vagy szifó az egyik legkedveltebb édesvizi hal az akvaristák körében. Van néhány olyan dolog, amit nem árt tudni ezzel a szépséges hallal kapcsolatban.
A Colisa chuna családba tartozó mézgurámi Bangladesből és Indiából származik, és legfeljebb 30 centiméter hosszúra nő. Mit érdemes tudnunk ezzel a halfajjal kapcsolatban?
Benned és kutyádban több a közös, mint hitted volna! Ahogyan te is több korszakon mentél keresztül az életed folyamán, úgy a kutyádnak is egy bizonyos korban különböző igényei és szükségletei lehetnek.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
A lanolin a birkák faggyúmirigyeinek váladéka, a gyapjúzsír. Általában külsőleg, bőrvédő hatású krémekben használják. Szirup formájában, belsőleg nem használatos. A bőr szárazsága miatti szőrhullás esetén hasznos lehet, de csak külsőleg alkalmazva.
Kutyának valót adjon neki, mert annak az összetétele felel meg a kutyák igényeinek. 1-2 hónapos kúrát érdemes tartani, majd pár hónap szünetet hagyni.
A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
A feltett kérdésre csak a cica és a lába alapos vizsgálata után lehet válaszolni. Javaslom, keressenek fel vele ortopédiában járatos állatorvost, ill. rendelőt!
Úgy tűnik, nem egyszerű a probléma. Sajnos ennyi információ birtokában én sem fogom tudni megoldani a talányt. Mindenesetre annyit javasolnék, hogy végeztessenek egy kontraszt anyagos röntgen vizsgálatot az emésztőrendszerről. Gyakorlati tapasztalat, hogy a kontrasztanyag az emésztőrendszeren áthaladva jótékony hatású. Másrészt kiderülhet, ha esetleg részleges gyomor- vagy bélcsavarodás okozza a tüneteket.