2716. Tippek az akváriumi halak kiválasztásához
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A mexikói kardfarkú hal, másnéven mutatós fogasponty vagy szifó az egyik legkedveltebb édesvizi hal az akvaristák körében. Van néhány olyan dolog, amit nem árt tudni ezzel a szépséges hallal kapcsolatban.
A Colisa chuna családba tartozó mézgurámi Bangladesből és Indiából származik, és legfeljebb 30 centiméter hosszúra nő. Mit érdemes tudnunk ezzel a halfajjal kapcsolatban?
Benned és kutyádban több a közös, mint hitted volna! Ahogyan te is több korszakon mentél keresztül az életed folyamán, úgy a kutyádnak is egy bizonyos korban különböző igényei és szükségletei lehetnek.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
Igen, azonnal el kell kezdeni az oltásokat és amíg nem kapta meg az összeset, addig ne menjen idegen kutyák által látogatott területekre és fokozottan ügyeljenek a higiéniára (kéz- és cipőtalpmosás vagy cipőcsere kutyázás előtt...), nehogy elkapja valamelyik súlyos vírusos fertőző betegséget (parvo, szopornyica).
Az ellés előtti tüzelés után kb. fél évre, vagy amilyen sűrűn rendesen szokott. Elvileg! De néha az ellés miatti regenerálódás miatt előfordul 1-2 hónapos eltolódás. Szóval a biológiát nehéz kiszámítani!
A nagypapagájok többsége képes hang- és beszédutánzásra. E képességük nem feltétlenül fajta-, inkább egyedfüggő. A nemek között sem beszéd- és hangutánzó képesség, sem szelídség, kedvesség tekintetében nincs különbség. Párban tartás esetében a madarak később és kevesebbet tanulnak meg "beszélni", de találkoztam már ellenpéldával is. Ha konkrét elképzelése lenne, akkor forduljon hozzám bizalommal. Fajtamegjelölés esetén bővebb információkkal tudnék szolgálni.
1. Igen, hajlamos a konokságra! Szuka is tud domináns lenni. Iskolába kell járni velük. 2. Igen, ha nem foglalkoznak vele, akkor minden kutya hajlamos csavarogni, illetve a kanok még inkább! Munkakutyaként egygazdás, családi kutyaként nem az. 3. A skót juhász egygazdás többnyire és nagyon csavargós (lásd Lassie!).
A pézsmateknősök általában mindenevők, és fogságban elfogadják a különféle növényi és állati eredetű táplálékokat is. A természetben táplálékukat gyakran a patakok, folyók és tavacskák fenekén keresik meg. Elfogyasztják a teknőstápot is megfelelő szoktatás után. A vizet csak megfelelő szűrőberendezéssel lehet klórmentessé tenni, az adalékanyagok egy része pedig mérgező lehet a teknősök számára.