2736. Kutyafajták: a török akbash
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
A spanyol alano eredeti megjelenésű és arányos felépítésű kutyafajta. Ebben a cikkben részletes információkat találsz a fajta összefoglaló jellemzőiről.
Az alapaha kékvérű bulldog egy fejlett kutyafajta, izmos testfelépítéssel. A feje széles, ajka laza, szeme pedig szétálló és több színváltozatban is előfordulhat. Füle V alakú és lelóg. Elvékonyodó farkát hosszúra hagyják. Akárcsak más bulldogfajtáknak, az alapaha kékvérű bulldogoknak is nagyon erős és izmos a testük. Csípőjük keskenyebb a mellkasuknál. Combjuk vastag és erőteljes. Rövid, feszes bundájuk lehet kék, piros vagy barna, fehér vagy csokoládé színű foltokkal.
Tacskó, tacsi, dakszli - évtizedek óta az egyik legnépszerűbb kutyafajta. Az egykori vadászkutya alkalmazkodott a városi környezethez, Picasso, J. F. Kennedy és Marilyn Monroe is őt választotta kedvencéül. Hírneve ma is töretlen.
Az élő, egészséges növények és a teljes magvas szemes takarmány az ideális energiaforrás a lovak számára. A feldolgozott takarmány nem tartalmazza a szükséges baktériumokat és enzimeket.
Meg kell mutatni állatorvosnak, kérdés van-e láza, kitisztult-e rendesen ellés után (magzatburok távozott)
Kedves György! A lógó bőrcafat inkább kicsit több lehetett mint bőr... szerintem a teknőst valami sérülés érhette, és mostanra lökődött el az elhalt rész.. ami eddig ott csüngött.. a Kép amint küldött úgy néz ki mint egy gyógyulófélben lévő seb... Szerintem ezt már nem kell bolygatni... Üdv-Éva
Akár tályog, akár daganat okozza a tünetet, orvosi kezelés, szikehasználat nélkül nem valószínű, hogy megszűnjön. Talán gyulladáscsökkentő kenőcs (pl. Bepanthen) rendszeres alkalmazásával van erre esély, amennyiben gyulladás okozza az elváltozást.
Kedves Gazdi, A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést... van már erről cikkünk, kérem olvassa el >>
Kedves Gazdi! El kellene vinni állatorvoshoz, úgyis be kell neki adni a védőoltásokat és a féreghajtót is. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>