2736. Kutyafajták: a török akbash
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
A spanyol alano eredeti megjelenésű és arányos felépítésű kutyafajta. Ebben a cikkben részletes információkat találsz a fajta összefoglaló jellemzőiről.
Az alapaha kékvérű bulldog egy fejlett kutyafajta, izmos testfelépítéssel. A feje széles, ajka laza, szeme pedig szétálló és több színváltozatban is előfordulhat. Füle V alakú és lelóg. Elvékonyodó farkát hosszúra hagyják. Akárcsak más bulldogfajtáknak, az alapaha kékvérű bulldogoknak is nagyon erős és izmos a testük. Csípőjük keskenyebb a mellkasuknál. Combjuk vastag és erőteljes. Rövid, feszes bundájuk lehet kék, piros vagy barna, fehér vagy csokoládé színű foltokkal.
Tacskó, tacsi, dakszli - évtizedek óta az egyik legnépszerűbb kutyafajta. Az egykori vadászkutya alkalmazkodott a városi környezethez, Picasso, J. F. Kennedy és Marilyn Monroe is őt választotta kedvencéül. Hírneve ma is töretlen.
Az élő, egészséges növények és a teljes magvas szemes takarmány az ideális energiaforrás a lovak számára. A feldolgozott takarmány nem tartalmazza a szükséges baktériumokat és enzimeket.
Ha már nem telik fel a " pukli", és nem is folyik belőle genny, akkor be fog záródni az a kis seb. Ha ez nem történik meg, ( állandóan nedvedzik) akkkor vigyék vissza az állatorvoshoz!
A legbiztosabb megoldás az ivartalanítás, mert a rendszertelen tüzelés fokozottan hajlamosít gennyes méhgyulladás kialakulására!
A macskák durva verekedése viselkedés probléma, állatorvosként valami enyhe állatoknak való nyugtató kipróbálását tudom javasolni. Az apró állatok macskától való megvédése, csak a macskák lakásban való tartásával oldható meg sajnos.
Kedves Jani! Cészerű lenne egy állatorvossal megnézetni a gidát, aki személyes vizsgálat után megfelelő kezelésben részesíti, ha szükséges!
Az a véleményem, hogy nem gyanakodni kell, hanem elvinni egy (jó) állatorvoshoz és alaposan megvizsgáltatni. Ennek eredménye(i) alapján lehet dönteni arról, hogy mit érdemes, lehet vagy kell tenniük. A leírt panaszok egyébként elsősorban az életkorával állnak összefüggésben.