2736. Kutyafajták: a török akbash
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
A spanyol alano eredeti megjelenésű és arányos felépítésű kutyafajta. Ebben a cikkben részletes információkat találsz a fajta összefoglaló jellemzőiről.
Az alapaha kékvérű bulldog egy fejlett kutyafajta, izmos testfelépítéssel. A feje széles, ajka laza, szeme pedig szétálló és több színváltozatban is előfordulhat. Füle V alakú és lelóg. Elvékonyodó farkát hosszúra hagyják. Akárcsak más bulldogfajtáknak, az alapaha kékvérű bulldogoknak is nagyon erős és izmos a testük. Csípőjük keskenyebb a mellkasuknál. Combjuk vastag és erőteljes. Rövid, feszes bundájuk lehet kék, piros vagy barna, fehér vagy csokoládé színű foltokkal.
Tacskó, tacsi, dakszli - évtizedek óta az egyik legnépszerűbb kutyafajta. Az egykori vadászkutya alkalmazkodott a városi környezethez, Picasso, J. F. Kennedy és Marilyn Monroe is őt választotta kedvencéül. Hírneve ma is töretlen.
Az élő, egészséges növények és a teljes magvas szemes takarmány az ideális energiaforrás a lovak számára. A feldolgozott takarmány nem tartalmazza a szükséges baktériumokat és enzimeket.
Egy-két benőtt szőrszálból nem lesz félmaroknyi szőr a tályogban. Úgyhogy mindenképpen érdekes a jelenség, amit tapasztaltak. Szerintem minden részletről kérdezze az állatorvos kollégát ,aki kezeli most.
Ha a tojó olyan mértékben támad, hogy ez a fiatal madár sérülésével járhat, akkor jól tette, hogy szétválasztotta őket. Idősebb hím vásárlása talán szerencsésebb lett volna, de a hullámosok ivarérettsége viszonylag gyorsan bekövetkezik, így 7-8 hónapos korban a hímet már biztosan visszateheti a tojóhoz. A tojó agresszivitása nem feltétlenül a párzási kedvvel függ össze, valószínűbb, hogy a territóriumát védi a számára idegen betolakodótól. Talán eredményesebb lenne a hím kalitjába tenni a tojót, mint fordítva.
Nem derül ki a levélből, de valószínű, hogy két hím teknősről lehet szó. Kifejlett korban a hímek gyakran verekszenek egymással. A harc közben a domináns teknős akár súlyosan meg is sértheti a gyengébbet. A másik lehetőség, hogy egy párról van szó és a hím udvarolni próbál a nősténynek.
Azt javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Minél előbb, annál jobb!
Kistestű pontylazac-csapattal (pl. fekete tetra, vörös neonhal stb.) bővíthető még az akvárium, de én inkább a jelenlegi létszám és nem a tartott fajok számának növelésére helyezném a hangsúlyt. Feltételezem a "sárga úszójú páncélosharcsa" fantázianév alatt a Corydoras sterbai fajt értjük. A páncélosharcsákra általában igaz az, hogy csapatban élnek, ezért akváriumban is így jó őket tartani, tehát legalább 6 egyedet (ebben az akvárium 8-10 is "elfér"). A törpe szívóharcsa csapat is bővíthető, kifejlett korban is igen kis méretű és békés halak.