2736. Kutyafajták: a török akbash
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
A spanyol alano eredeti megjelenésű és arányos felépítésű kutyafajta. Ebben a cikkben részletes információkat találsz a fajta összefoglaló jellemzőiről.
Az alapaha kékvérű bulldog egy fejlett kutyafajta, izmos testfelépítéssel. A feje széles, ajka laza, szeme pedig szétálló és több színváltozatban is előfordulhat. Füle V alakú és lelóg. Elvékonyodó farkát hosszúra hagyják. Akárcsak más bulldogfajtáknak, az alapaha kékvérű bulldogoknak is nagyon erős és izmos a testük. Csípőjük keskenyebb a mellkasuknál. Combjuk vastag és erőteljes. Rövid, feszes bundájuk lehet kék, piros vagy barna, fehér vagy csokoládé színű foltokkal.
Tacskó, tacsi, dakszli - évtizedek óta az egyik legnépszerűbb kutyafajta. Az egykori vadászkutya alkalmazkodott a városi környezethez, Picasso, J. F. Kennedy és Marilyn Monroe is őt választotta kedvencéül. Hírneve ma is töretlen.
Az élő, egészséges növények és a teljes magvas szemes takarmány az ideális energiaforrás a lovak számára. A feldolgozott takarmány nem tartalmazza a szükséges baktériumokat és enzimeket.
A prognosi felállításához laborvizsgálatra van szükség:, máj, vese állatota, csontvelő állapota. Általában azonban meg lehet menteni a kutyusokat megfelelő kezeléssel.
Hatékonyan irtható a tolltetű és az atka Neostomosan permetezéssel, melyet egy-két héten belül ismételni kell, majd a fészkeket piretrin tartalmú porral kellene beszórni.
Kedves asdf, ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkünket:
A legjobb tudomásom szerint nem mérgező teknősökre ez a növény és nyugodtan napozhat ott a teknős. Ennek ellenére, ha biztosra akar menni, érdemes egy hozzáértő botanikus véleményét megkérdezni, hogy tartalmaz-e valamilyen mérgező anyagot az Aloe aristata.
A macska kölyköknek 3 hetes korukra már ki kell, hogy nyíljon a szemük. Így már csak emiatt is érdemes lenne felkeresni egy állatorvost, és akkor együtt megmutatni a két problémát.