2761. A bulldog gondozása
A bulldog egy gyakran rosszul megítélt kutyafajta. Ijesztő megjelenése nagyon sok potenciális gazdit elriaszt. De milyen is a bulldog valójában? Hogyan kell gondozni? Erre derül fény a következő cikkben.
A bulldog egy gyakran rosszul megítélt kutyafajta. Ijesztő megjelenése nagyon sok potenciális gazdit elriaszt. De milyen is a bulldog valójában? Hogyan kell gondozni? Erre derül fény a következő cikkben.
„A kiskutyák testhőmérsékletét és a szoba levegőjét gondos megfigyelés alatt kell tartani", mondja Betty Trainor, tenyésztő és Oxfordi állatorvos, akinek ügyfélköre elsősorban a fajtatiszta kutyatenyésztőkből áll.
A legtöbb gyerek imádja a kutyákat. Még azok is, akik félnek tőlük, mire megnőnek és megszokják, szeretni fogják őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, melyek azok a kisméretű kutyák, amelyek kimondottan imádják a gyerekeket.
A kutyavemhesség általában 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Több okból kifolyólag is fontos dolog játékokkal ellátni a kiskutyát. Ha kölyökkutyád van, a játék oktató jellegű és elengedhetetlen. Addig is lefoglalod, és nem rombol a lakásban.
Kedves Lívia! Az ön által leírt tünetek több betegségre is utalhatnak, így - mivel az egyéb, kiegészítő diagnosztikai vizsgálatok eredményét nem ismerjük - nehéz kérdéseire adekvát választ adni. Kutyája kora, neme, esetleges korábbi ivartalanítása, vakcinázása mind befolyásolják orvosa elgondolásait a betegség természetét illetően, és a pontos diagnózis felállítása is időbe telik. Mindenesetre az említett két betegséget nem zárhatjuk ki. Akut veseelégtelenség jelentkezése esetén néhány esetben megállítható a folyamat, azonban ha a veseelégtelenség krónikus formája már kifejlődött, sajnálatos módon nincs lehetőség az élet meghosszabbítására dialízis vagy veseátültetés nélkül, melyek részint nagyon drágák, részint Magyarországon nem elérhetőek. A colitis ulcerosa, azaz fekélyes vastagbélgyulladás kórjóslata jó, noha gyakran néhány hétig is elhúzódhat a gyógyulás. Ha ez az elsődleges betegség, okkal lehetnek optimisták. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyuszik vemhességi ideje 30-32 nap. Viselkedés alapján csak elég későn állapítható meg a vemhesség. Körülbelül a 3. héttől már óvatosan áttapintva a hasát esetleg érezhetők a kis nyuszik. Esetleg kereshet eldugott helyeket, és kaparhat többet. Az utolsó héten már kezdhet fészket építeni (de lehet hogy csak az ellés utolsó napján). A fészek szénából és szőrből készül. Az ellés előtti napokban elkezdi tépni magát. Korábban ultrahanggal és röntgennel találhatók meg a kis nyuszik.
Kedves Gazdi! Részünkről három tápgyártó cég (Royal Canin, Hill´s, Eukanuba) fogyasztó tápjait ajánjuk, melyeket nagyobb állateledelboltokban valamint állatorvosoknál találhat meg. Ha van rá lehetőség, kérjen próbacsomagot, így meg tudja ítélni,hogy a kutyus szereti-e az eledelt. Csak az előírt adagolásnak megfelelő mennyiségű tápot adja, semmi mást! Jutalomfalatként is csak a táp szemeit adja, amit a napi adagból vesz ki! Ajánljuk, hogy naponta 10 perccel többet sétáljon kutyájával, mint eddig. Ne felejtse el, hogy a diéta önmagában csak a fogyást idézi elő, a súly megtartása életmódváltással érhető el. Nem kell megijedni, ha kutyája visszautasítja az eledelt, pár nap koplalás után meg fogja enni. Tudjuk, hogy mindez drasztikusan hangzik, higgye el, nem fog ártani kutyájának egy nap koplalás, hiszen a vadon élő ősei sem jutottak minden nap eledelhez. Kutyájának és Önnek jó egészséget kívánunk! a Rákosligeti állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Dóri! Elnézést, hogy csak most válaszolok, de felújítás miatt nem állt rendelkezésemre számítógép. Minden bizonnyal allergiáról van szó a leírtak alapján, amelyet az esetek nagy többségében az alom anyaga váltja ki, ezért javaslom, hogy forgács helyett szénát rakjon az állat alá. Ha két hét múlva sem múlik a vakaródzás, mutassa meg állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Bár valóban létezik ilyen elmélet is, ez kevésbé elfogadott. Az allergiás megbetegedések kialakulásának okairól és kezelésükről a csatolt cikkben olvashat: