2766. A kutya szőrének ápolása
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
Eldönteni, hogy milyen kutyát szeretnél, ugyanolyan fontos, mint azt eldönteni, hogy egyáltalán akarsz-e kutyát. Komoly és alapos kutatást kellene végezned, hogy megtudd, melyik a számodra és a családod számára megfelelő kutyafajta.
A legtöbb leendő kutyatulajdonos nem akar egy rossz természetű vagy rossz temperamentumú kutyát magának. Az emberek olyan társat akarnak, amellyel játszhatnak és szórakozhatnak; ha a kutya viselkedése kezd leromlani, akkor inkább odaadják másoknak. De ezzel csak rontanak a helyzeten.
Tudod, melyik a világon a legkisebb kitenyésztett kutyafajta? A következő cikk felfed néhány információt róla. Olvasd tovább…
A törpekecske, malac- és nyúl- után azt gondolod, hogy a világ elég jól el van látva összezsugorodott házikedvencekkel. De gondold át újra! A törpesün robbanásszerűen növekvő népszerűsége egy olyan dolog, amit már nem lehet mellőzni.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!