2766. A kutya szőrének ápolása
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
Eldönteni, hogy milyen kutyát szeretnél, ugyanolyan fontos, mint azt eldönteni, hogy egyáltalán akarsz-e kutyát. Komoly és alapos kutatást kellene végezned, hogy megtudd, melyik a számodra és a családod számára megfelelő kutyafajta.
A legtöbb leendő kutyatulajdonos nem akar egy rossz természetű vagy rossz temperamentumú kutyát magának. Az emberek olyan társat akarnak, amellyel játszhatnak és szórakozhatnak; ha a kutya viselkedése kezd leromlani, akkor inkább odaadják másoknak. De ezzel csak rontanak a helyzeten.
Tudod, melyik a világon a legkisebb kitenyésztett kutyafajta? A következő cikk felfed néhány információt róla. Olvasd tovább…
A törpekecske, malac- és nyúl- után azt gondolod, hogy a világ elég jól el van látva összezsugorodott házikedvencekkel. De gondold át újra! A törpesün robbanásszerűen növekvő népszerűsége egy olyan dolog, amit már nem lehet mellőzni.
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
5 hetes cicának már nincs feltétlen süksége anyatejre. Tehén tejre egyáltalán nincs. Próbálkozzanak különféle lágy konzervekkel, esetleg főtt, darált csirke hússal.
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!