2766. A kutya szőrének ápolása
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
Eldönteni, hogy milyen kutyát szeretnél, ugyanolyan fontos, mint azt eldönteni, hogy egyáltalán akarsz-e kutyát. Komoly és alapos kutatást kellene végezned, hogy megtudd, melyik a számodra és a családod számára megfelelő kutyafajta.
A legtöbb leendő kutyatulajdonos nem akar egy rossz természetű vagy rossz temperamentumú kutyát magának. Az emberek olyan társat akarnak, amellyel játszhatnak és szórakozhatnak; ha a kutya viselkedése kezd leromlani, akkor inkább odaadják másoknak. De ezzel csak rontanak a helyzeten.
Tudod, melyik a világon a legkisebb kitenyésztett kutyafajta? A következő cikk felfed néhány információt róla. Olvasd tovább…
A törpekecske, malac- és nyúl- után azt gondolod, hogy a világ elég jól el van látva összezsugorodott házikedvencekkel. De gondold át újra! A törpesün robbanásszerűen növekvő népszerűsége egy olyan dolog, amit már nem lehet mellőzni.
Sajnos nem tudok használható választ adni, talán valami dajkapókféle hímje lehet. Próbáljon infót szerezni pókokkal foglalkozó tenyésztőktől.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp meg kellene oldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát. Próbáljanak meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjenek halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Igen, a nagyfokú vérvesztés sokkot okoz. Az érdaganat megrepedése nem valószínú az ijedtségtől. Ha kisfokú vérnyomás emelkedés ezt kiváltja, akkor az a daganat már egyébként is a kifakadás határán állt. Sajnos a hemangiómák többnyire már csak ekkor kerülnek diagnóztizálásra, mert míg fejlődnek, semmi problémát és fájdalmat nem okoznak. Sajnálom a kikskutyát.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Nem hiszem, hogy a féreghajtó okozta volna, annál inkább a táp. Próbáljanak rizses-főttcsirkemelles mixet adni nekik, plusz macskáknak való probiotikumot (pl. Diarsanyl, Probicol-H), ha nem javulna 1-2 napon belül, akkor mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.