2771. A golden retriever kölykök nevelése
A golden retrieverek természetükből fakadóan a gazdájuk kedvében akarnak járni, így ezeket a lelkes kiskutyákat nagyon könnyű és élvezetes nevelni és kiképezni.
A golden retrieverek természetükből fakadóan a gazdájuk kedvében akarnak járni, így ezeket a lelkes kiskutyákat nagyon könnyű és élvezetes nevelni és kiképezni.
A nyest tönkreteszi az autó elektromos vezetékeit. A vakond feltúrja a szép kertünket. Az egerek patkányok komoly fertőzés veszélyt jelentenek gyermekeink egészségére. Mérgekkel csak növeljük a veszélyt. Azonban egy ügyes eszközzel távol tarthatjuk a rágcsálókat. Nézzük, milyen módon használható a nyestriasztó.
Nagy, mandula alakú és kifejező, mérsékelten távol álló szemeivel a ragamuffin egy aranyos és makkegészséges macska benyomását kelti. Ismerjük meg közelebbről ezt a csodálatos macskafajtát!
A gennyes folyamatok az esetek jelentős részében valamilyen sérülést követően jelentkeznek. Ha a folyamat nyitottan zajlik, akkor a seb szakszerű kitisztítását követően a korábban már megjelent BALESETEK, SÉRÜLÉSEK,VÉRZÉSEK című fejezetben leírtak szerint járunk el. Fontos megjegyezni, hogy az alábbi szerek és elvek alkalmazhatók a kutyák végbélmirigyeinek gyulladása esetén is!
Rossz tapasztalataid vannak az állatorvosodal kapcsolatban? Mi segítünk megtalálni a megfelelőt. Íme néhány tipp, hogyan válassz jó állatorvost, aki megért téged is és macskádat is, aki segít a cicusodnak teljes, boldog, egészséges életet élni.
Ha egyébként minden rendben van vele,nem lehet, hogy ivarzó állat viselkedését mutatja ilyenkor? Azt javaslom, kérdezze meg a patkány tenyésztők valamelyikét. Ha ez nem szokásos jelenség náluk, akkor un. egzotikus állatokkal foglalkozó szakállatorvost keressen, aki meg tudja vizsgálni.
Kedves Gazdi! Sajnos részletes kivizsgálás nélkül nem lehet segíteni. El kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Az Ön által leírtakból nem igazán derült ki számomra, hogy mi a diagnózis... Ha a röntgenvizsgálat rendben volt, akkor én inkább izom/ideg eredetű problémára (szúrás/harapás okozta phlegmone, zúzódás, húzódás) gondolnék, de ha nincs javulás, forduljanak másik állatorvoshoz...
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kókai József! Alapos vizsgálat nélkül a leírtakból nem lehet megállapítani a madár problémáját, ami bármi lehet a baktérium feldúsulástól az élősködőkön, szervi elváltozáson át a tojásvisszatartásig. Javaslom állatorvos felkeresését, ami a diagnózist követően valószínűsíthető antibiotikum kezelés miatt is elkerülhetetlen. A hullámos fiatalok koráról fióka korban a tollazat, a rózsaszín láb és a rózsaszín alapszínű viaszbőr árulkodik. Az idős madarak lába szarupikkelyes, a csőr viaszbőre repedezett lehet. De például egy 2 éves és egy egészséges 10 éves madár közt nem lehet a külső alapján különbséget tenni.