2771. A golden retriever kölykök nevelése
A golden retrieverek természetükből fakadóan a gazdájuk kedvében akarnak járni, így ezeket a lelkes kiskutyákat nagyon könnyű és élvezetes nevelni és kiképezni.
A golden retrieverek természetükből fakadóan a gazdájuk kedvében akarnak járni, így ezeket a lelkes kiskutyákat nagyon könnyű és élvezetes nevelni és kiképezni.
A nyest tönkreteszi az autó elektromos vezetékeit. A vakond feltúrja a szép kertünket. Az egerek patkányok komoly fertőzés veszélyt jelentenek gyermekeink egészségére. Mérgekkel csak növeljük a veszélyt. Azonban egy ügyes eszközzel távol tarthatjuk a rágcsálókat. Nézzük, milyen módon használható a nyestriasztó.
Nagy, mandula alakú és kifejező, mérsékelten távol álló szemeivel a ragamuffin egy aranyos és makkegészséges macska benyomását kelti. Ismerjük meg közelebbről ezt a csodálatos macskafajtát!
A gennyes folyamatok az esetek jelentős részében valamilyen sérülést követően jelentkeznek. Ha a folyamat nyitottan zajlik, akkor a seb szakszerű kitisztítását követően a korábban már megjelent BALESETEK, SÉRÜLÉSEK,VÉRZÉSEK című fejezetben leírtak szerint járunk el. Fontos megjegyezni, hogy az alábbi szerek és elvek alkalmazhatók a kutyák végbélmirigyeinek gyulladása esetén is!
Rossz tapasztalataid vannak az állatorvosodal kapcsolatban? Mi segítünk megtalálni a megfelelőt. Íme néhány tipp, hogyan válassz jó állatorvost, aki megért téged is és macskádat is, aki segít a cicusodnak teljes, boldog, egészséges életet élni.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.
A szája sok mindentől lehet büdös egy kutyának, leggyakoribb ezek közül a fogkövesség. A hasmenést olyan sok betegség okozhatja, hogy kivizsgálás nélkül még tippelni sem lehet az okára. Ki kellene alaposan vizsgáltatnia kutyáját!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu Kapcsolódó témák: Az Ön kutyájának egészségesek a fogai? Hogyan őrizzük meg a fogak és az íny egészségét? Kutyámnak büdös a szája
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!