2781. Kutyariasztó: hogyan fékezzük meg a verekedéseket?
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
A neem sok fertőtlenítő és gyógyhatású elemet tartalmaz. A neemből kivont olajat az egész világban használják. Ma nagyon sok ember hisz a neem-olaj jótékony hatásában. Az olaj sok pozitív eredményt hozott bőrbetegségek gyógyításában is.
Egyes kutyafajták hajlamosabbak az akár végzetes kimenetelű felfúvódásra, mint társaik. Melyek ezek a kutyafajták és hogyan előzhető meg a baj?
Mielőtt kiválasztanák a kutyájukat, a jövendőbeli labrador retriever tulajdonosok gyakran elgondolkoznak azon, hogy vajon a szín befolyásolja-e a kutya vérmérsékletét.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos