2781. Kutyariasztó: hogyan fékezzük meg a verekedéseket?
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
A neem sok fertőtlenítő és gyógyhatású elemet tartalmaz. A neemből kivont olajat az egész világban használják. Ma nagyon sok ember hisz a neem-olaj jótékony hatásában. Az olaj sok pozitív eredményt hozott bőrbetegségek gyógyításában is.
Egyes kutyafajták hajlamosabbak az akár végzetes kimenetelű felfúvódásra, mint társaik. Melyek ezek a kutyafajták és hogyan előzhető meg a baj?
Mielőtt kiválasztanák a kutyájukat, a jövendőbeli labrador retriever tulajdonosok gyakran elgondolkoznak azon, hogy vajon a szín befolyásolja-e a kutya vérmérsékletét.
MInden állat esetében (és az embernél is) előfordulhat, hogy fejletlen, sérült magzatok fejlődnek, és így életképtelenül jönnek a világra. Nincs ebben semmi különös, a természet márt csak ilyen. A többet szülő állatok esetében, mint a kutya is, éppen azért születik több kölyök, hogy ezekből a "selejt" elhullása után is maradjon annyi, ami a faj fennmaradásához szükséges. Különösebb okokat nem kell keresni, a "nagy számok törvénye" alapján bárhol, bármikor előfordulhat ilyesmi.
Legkorábban két héttel az ellés után, legkésőbb a következő ivarzás előtt. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! A kutyák szőrminőségének javítására sok kiváló készítmény létezik, amiben főként nagymolekulájú telítetlen zsírsavak vannak. A sörélesztő B vitaminokat tartalmaz, ami nem igazán a szőrminőséget javítja. Emellett az élesztőgombák erjesztő hatása nem feltétlenül kedvező. Keresse állatorvosát a szőrkondícionáló készítmények ügyében. Tisztelettel Dr.Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező! A vadászgörény fogékony a szopornyica vírusára, tehát érdemes ellene oltatni. Az első oltás 8 hetes korban esedékes, korábban csak akkor, ha az anyja nem volt szopornyica ellen oltva. Ugyanazokat a vakcinákat használjuk, mint a kutyáknál. Az első oltást 2 hét után, majd 1/2 éves és egyéves korban kell ismételni. Utána évente egyszer kell oltatni a vadászgörényt. A kombinált oltáson kívül csak a veszettség ellen kell oltani, ha közösségbe, kiállításra vagy külföldre járnak vele. Az egy éves kor alatt adott oltást érdemes 6 hónapon belül ismételtetni, utána évente 1-szer. A kombinált oltás ára általában 4600-6000, a veszettség 3600-5000 forint között várható, de ettől jelentős eltérés is tapasztalható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A leírtakból inkább kötőhártyagyulladásra gondolok. Talán ha valamelyik állatorvos megvizsgálná pontosan meg tudná állapítani a leírt tünetek pontos okát és a szükséges gyógykezelést is.