276. Az illatos úton fut a kutya
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Spániel- és kutyabarátok: miért ne vennétek spánieles naptárt, amivel a fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok!
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Hatalmas szemek, hosszú farok, kíváncsiság és barátságosság jellemzi az afrikai versenyegereket, amelyek Északnyugat-Egyiptom tengerparti sivatagjaiból származnak. A farkát alig borítja szőr, s nincs igazi bojtja, csak egy keskeny, sötét szőrcsík a farok végének felső részén. Lábvégei csupaszok, a hátsó lábak megnyúltak, jóval hosszabbak az elülsőknél.
Amennyiben nincs közük rendszeres torzsalkodás, úgy nyugodtan együtt tarthat két hímet. Ha két tojót próbálna egy kalitkában tartani, úgy sokkal nagyobb esélye lenne a veszekedéseknek.
Az odú látványa serkenti a költésre való hajlamot, de ha nagyon "tavaszt érez" a tojó, akár a kalitka sarkában is tojást rakhat.
Elég rosszul hangzik. Sajnos nem sokat tehet. Természetesen állatorvosnak meg kell mutatni, de nem valószínű hogy tud segíteni.
Első ellésnél előfordulhat, hogy az anyai ösztönök nem teljesen alakulnak ki, ha van az anyának teje, a kicsik nem maradhatnak táplálék nélkül, vagy meg kell próbálni összezárni a kicsikkel, és figyelni szoptat-e, ha nem fejni kell, vagy tejpótló tápszerrel szemcseppentővel etetni a kicsiket.
Valószínűbb,hogy egy tályogról van szó. Ha rovarcsípés,az másnapra akár el is múlik teljesen. Ellenkező esetben vigye állatorvosához,aki ki fogja tisztítani a tályogot,és szépen gyógyulni fog.