2801. Információk a csivaváról
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
A mexikói axolotl (Ambystoma mexicanum) egy hosszú, henger alakú szalamandra, mely hossza a 30 cm-t is elérheti. Tudj meg még többet erről az érdekes és egzotikus kétéltűről.
A feketenyakú hattyú az Anseriformes (Lúdalakúak) rend Anatidae (récefélék) családjába tartozik. Mit érdemes tudnunk ezzel a nagyszerű madárral kapcsolatban?
Adományokat gyűjtenek, úgy kutyaszőrt, mint más kisállatok prémjét és emberi hajat, amelyek segítségével felszívják és kitisztítják az olajszennyezést a Louisiana állammal határos Mexikói-öbölben.
Sokan nem tudják, mikor kiskutyát szeretnének, hogy a fajtatiszta- vagy a keverék kutya lenne a legjobb választás. Lássunk néhány tanácsot azok számára, akik még nem döntöttek véglegesen!
Kedves Tünde! Azt teheti, hogy vagy visszaviszi ahhoz, aki ezt mondta és a sprayt adta, vagy másik állatorvoshoz fordul..
Talán meg kellene várni a kiegészítő vizsgálatok végét. Vér, Vizelet, UH, esetleg RTG. Azután lehetne mondani kicsit többet. Üdv
A hűtőből nem kapott ennivalót? Garatkörnyéki hurut, mandulagyulladás is lehet gesztenyének nincs köze a tünetekhez.
A kutyáknak ösztönös, normális cselekvése ez, más kérdés, hogy nekünk embereknek visszataszító. Némelyik kutya sosem csinálja, mások előszeretettel. Nehéz megmondani, hogy mi okozhatta a hirtelen változást,(lehet hogy egyszer talált egy igazán ellenállhatatlan illatot) de könnyen előfordulhat, hogy most már a gyakori fürdetés és esetleg a sampon illata okozhatja az egyre gyakoribb hempergést. Egy jól célzott kellemetlen élmény elrettentő lehet, azonban fontos, hogy a gazda tudatosan álljon neki a büntetés kivitelezéséhez. (olyan helyre kell menni, ahogy biztosan találni "anyagot", vagy akár ön is felállíthat csapdát ,és pontosan végig kell gondolni mit fog tenni, ha legközelebb felmerül a probléma.) Mikor a kutya épp elkezdené a hempergést, határozottan le kell róla tiltani (nem!, fúj!, hagyd!). Ha a kutya reagál a tiltószóra meg lehet dícsérni/jutalmazni, de ha nem reagál, azonnali büntetés következik. Ez lehet bármi, ami a kutyának kellemetlen (pl. néhány kaviccsal megtöltött pet palack odavágása - nem kell, hogy eltalálja a kutyát,- vagy egyéb zaj, egy vödör hideg víz, stb) Fontos tehát, hogy a cselekvés közben (nem utána, miután odajött hozzánk a kutya!) büntessünk, és a büntetés hatásos legyen. (Ha egy valamiért kettőnél többször kell büntetni, akkor az nem büntetés volt, még ha a gazda annak is hiszi.) A megelőzés is lehet út, ebben az esetben azonban a kutyát állandó kontroll alatt kell tartani (olyan távolságban, amiben még megakadályozható a hempergés), megoldás lehet az is, ha séta közben lefoglalja valamivel a kutyát (klikkerezés, labdázás, vagy bármi).
Több tényezőtől függ. De én mindenképp ajánlanám a myxomatosis elleni oltást. Ha betéved egy kósza szúnyog, akiről nem tudni előzőleg honnan szívott vért... Így a legbiztonságosabb nyuszi szempontból az oltás. Ha nem viszi kiállításra, kertbe, nem találkoznak más nyuszikkal akkor az RHD oltás nem annyira életbe vágó. Myxomatosis oltás hatóideje ugyan csak fél év,de a szúnyog szezon is általában csak maximum fél évig tart Magyarországon, így elég évente 1x, a szezon előtt beoltani az állatokat.