2806. Az alaszkai malamut kiképzésének előnyei
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
A kutyák nagyon kíváncsi állatok és mint vegyes étrendű élőlények és természetes vadászok, bárhová bejuthatnak és akármit megehetnek. Azonban sok mérgező anyag található otthonodban, ami akár meg is ölheti kutyádat.A következőkben felsorolunk 10 olyan általános, háztartásban fellelhető szert, amelyektől ajánlott kutyánkat távoltartani.
Állatorvost kellene hívni hozzá!
Kedves Zsuzsa! Az esetek nagyrészében nem szokott megváltozni a természetük. Ritkán kevésbé aktívak lesznek, ami hízásra hajlamosíthatja őket (ilyenkor kell változtatni az életmódon és a táplálkozáson). A tanulékonyságot közvetlenül nem befolyásolja.
Többféle módszer létezik (kinek mi válik be). Van aki összeköti a két fület, van aki nem. Én nem szoktam. A ragasztószalagok közül olyat kell kiválasztani, ami nem tapad nagyon erősen a szőrére (pl. Leucopor). Pár hónapos koráig lehet állítgatni, ha addig nem áll fel, akkor valószínűleg már nem fog. Később a lógó fület lehet plasztikai műtéttel korrigálni, de én azt személy szerint nem javasolom. A kalcium adása hasznos. Fogváltásnál néha pár napig lógni szokott egyik vagy mindkét fül, ami aztán rendeződik...
Kedves Gazdi! Idegrendszeri probléma állhat a háttérben, mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.