2806. Az alaszkai malamut kiképzésének előnyei
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
A kutyák nagyon kíváncsi állatok és mint vegyes étrendű élőlények és természetes vadászok, bárhová bejuthatnak és akármit megehetnek. Azonban sok mérgező anyag található otthonodban, ami akár meg is ölheti kutyádat.A következőkben felsorolunk 10 olyan általános, háztartásban fellelhető szert, amelyektől ajánlott kutyánkat távoltartani.
Igen, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.).
Gratulálok, Ön egy igazi jóérzésű ember!
Ha jól értem Önt, akkor a fájdalom csak a lábvégre lokalizálódik. Mindkét végtagot alaposan meg kell vizsgálnunk ahhoz, hogy valamilyen diagnózist állíthassunk fel. A csonterősítőt csak abban az esetben javasolnám, ha a végtagról röntgenfelvétel készülne és ezen olyan elváltozást tapasztalnánk, ami indokolná a készítmény használatát. Ezzel egyidőben vérvizsgálat is indokolt, a vér kálcium-foszfor aránya is nagyban hozzájárul a diagnózis pontosabbá tételéhez. Gyakori probléma a toklász, és talán 1 hónapja még aktuális is lehetett ez a probléma. A toklász akár hónapokig is képes eltokolódva esetleg tünetek nélkül, főleg a lábvégen az ujjak között megbújni, majd hirtelen fellángolva fájdalmasságot válthat ki. Az is előfordulhat, hogy a pihentetés alatt - mivel a kutya azért nem kényszeríthető pl. "ágynyugalomra" - az éppen fájdalmas végtagot kímélte a kutyus, míg a másikat jobban terhelve azt megerőltethette. Összességében sántaságvizsgálat, vérvizsgálat és esetleges röntgenfelvétel készítése nélkül csak találgatni lehet, főleg számítógép előtt ülve. Mindenképpen rendelőben kellene ezt a problémát megvizsgálni és orvosolni.
Leírása alapján szóba jöhet a teljesen normális vedlés, egyszerűen lassan-lassan cserélődik a kis állat páncélzata. De az is előfordulhat, hogy A- és D-vitaminhiány miatt kialakult páncélelváltozással van dolgunk. Fontos lenne tudnunk, nincs-e egyéb tünete a teknősnek, például nem tudja kinyitni tökéletesen a szemét, stb. Ezek elkülönítése végett mindenképpen javaslom, hogy vigye el a teknőst kisállatgyógyász szakállatorvoshoz, aki alapos vizsgálatot követően pontosabb diagnózist ad.
Szerintem teljesen normális ennyi alvás-játék-"kakipisi". És szerintem túlzottan aggodalmaskodni sem érdemes, MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN LESZ! Egyébként hallott már a "BLOG-olásról"? Ha nem, javasolnám kipróbálni. :)