2806. Az alaszkai malamut kiképzésének előnyei
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Beszélhetünk bármilyen kutyafajtáról, a kiképzés nagyon fontos. Főleg, ha gyerek, vagy egy másik állat is él a kutya környezetében. Az alaszkai malamutnál különösen fontos a korai szocializálás.
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
A kutyák nagyon kíváncsi állatok és mint vegyes étrendű élőlények és természetes vadászok, bárhová bejuthatnak és akármit megehetnek. Azonban sok mérgező anyag található otthonodban, ami akár meg is ölheti kutyádat.A következőkben felsorolunk 10 olyan általános, háztartásban fellelhető szert, amelyektől ajánlott kutyánkat távoltartani.
Igen az anya egy nap egyszer, pár percig szoptatja a kölyköket. A nyúl teje nagyon tápláló. Mikor szemet nyitnak a kölykök 10-14 naposan már rágcsálnak de nagyon fontos az anyatej is. Valószínű befogadja állatkert vagy vadas park, ott biztosan kapna szakszerű ellátást is. Én sem hagytam volna magukra őket.
Néhány szempontot figyelembe véve elkerülhető, hogy a malacka fertőző betegséget szedjen össze. Ezek közül a leggyakoribb a gomba, ami a tengerimalac lakhelyének rendszeres takarításával kivédhető. Ezen kívül a különböző általában légúti megbetegedést okozó baktériumfertőzések lehetnek veszélyesek az emberre. Ez szintén megelőzhető, ha figyelünk rá, hogy a malacot ne érje huzat, és hogy állandó szobahőmérsékleten legyen. Végül még a szalmonella fertőzést kell megemlíteni, ami nagyon ritka, csak akkor lép fel, ha nem megfelelő minőségű, romlott élelmiszert kap az állat. Emellett, ha bármilyen egyéb betegség tünetét mutatja a malacka, minden vele való érintkezés után alaposan mossunk kezet! A fentiek alapján azt gondolom, hogy kevés figyelemmel minimális a tengerimalactól elkapható betegségek veszélye.
Üdvözlöm! A képről csak az derül ki, hogy ez egy teknős. Nagyon nehéz az azonosítása, mert semmi morfológiai bélyeget nem tudok felismerni. Tóth Péter teknősszakértő segítségével, arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy mocsári teknős (Emys orbicularis), de megtévesztő, hogy nem pöttyös a páncélja, ami ennél a fajnál szokásos, viszont nagyon hasonlít rá! Jobb minőségű fotókkal, több nézetből biztosan meg lehet állapítani, de ez így mocsári teknősnek tűnik! A mocsári teknős egyébként nálunk védett, mint minden hüllő és kétéltű faj! Az egyetlen hazai teknősfaj, eszmei értéke: 50.000 Ft.
Nem kell erőszakkal visszaszoktatni. Majd ha fázik, bemegy...
A fül melegsége teljesen normális, de lehetne láz jele is. Az utóbbi esetben azonban bágyadt, étvágytalan lenne a cica. Tehát szerintem sincs gond.