2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.
Kedves Kérdező El kellene vinni a tengerimalackát egzotikus végzettségű szakállatorvoshoz. A leírt tünetek alapján lehet gombásodás, vagy atka is, viszont a kezelési mód másmilyen. Az orvos gombásodásra krémet fog ajánlani, atkásságra vagy cseppenteni fognak, vagy szurit kap, attól függően mennyire súlyos az állapot. Mivel ezek fertőzőek, így a társát is kezeltetni kell. Valamint a lakóhelyüket fertőtleníteni: Ketrecet kimosni ecettel, forró vízzel és minden berendezési tárgyukat is átmosni.
Szoptatáskor az anyamacskát nem ajánlott ivartalaníttatni de szerencsére ilyenkor nem is lesz vemhes. A kölykök leválasztása után azonban rövid időn belül kész újra a párzásra ezért ekkor már erősen ajánlott. Mikor kell a macskát ivartalanítani?
Kedves Nikoletta! Az MDR-1 gén mutációs témáról itt olvashat egy nagyon alapos és jó írást: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=7458 Az írásban olvasható információk közül én egyet idéznék be a kérdésével összefüggésben: "Felmerült, hogy tüneteket okozhatnak olyan hétköznapi, rendszeres használatban lévő féreghajtók és külső élősködők elleni spot-on készítmények is, melyek ivermectin származékokat tartalmaznak. Tapasztalatok szerint azonban ezek alkalmankénti használata nem okozhat halált vagy maradandó károsodást még a legérzékenyebb kutyáknál sem. A gyógyszergyártó cégek kötelesek a tájékoztatókon, használati utasításokon feltüntetni minden várható mellékhatást (egyéb figyelmeztetést), így ez alapján tudjuk szelektálni a készítményeket. A kerülendő gyógyszerek listája folyamatosan bővül, a legfrissebb listát az Interneten rendre közzéteszik." Vagyis, ha a kapható sokféle bolha és kullancsellenes szerek vásárlása előtt alaposan elolvassa a kiválasztott készítményhez adott tájékoztatót, akkor igen nagy valószínűséggel meg tudja előzni az esetleges problémát. Ma már nagyon sokféle készítmény kapható, ezek között biztosan tud majd találni olyat, ami jól használható lesz, és nem okoz semmi bajt sem a kutyának!
Kedves Reni! Igen, valószínûleg èrdemes lenne nyuszikhoz értô állatorvosnak megmutatni a nyuszi szemét. Üdv Meier Krisztina