2821. A kutya allergia tünetei: így vedd észre!
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Biztosan sokszor jártál úgy, hogy be kell szaladj vásárolni egy boltba, de a kutyád is veled van, és nincs más választásod, a kocsiban kell hagynod. Nem is gondolnád, hogy mekkora veszélynek teszed ki...
Bármilyen háziállatod is van, a gyógyszer beadása biztos neked is gondot jelent. Mi adunk néhány tippet, hogy megkönnyítsük a dolgodat.
Hogyan kezelhetjük házilag a kutya székrekedést? Szorulás esetén mit adhatunk enni, és mikor vigyük orvoshoz a kedvencünket?
A húgyúti fertőzések nem csak az embereknél vehetők észre. A kutyák is elkaphatják, és a nőstények hajlamosabbak rá, mivel rövidebb a húgycsövük. A hímeknél is kialakulhat, noha ritkábban.
A felsorolás hosszas lenne és nem lehet teljes. A papagáj egyen számára összeállított eleséget, vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet(sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
Képről nehéz megállapítani, de nem valami szép. Vigye őt állatorvoshoz és kérjen egy bőrkaparék vizsgálatot. Szóba jöhet akár biopszia is, úgy pontosabb diagnózis kapható az elváltozott területről.
Kólikás a tünetek alapján. Mozgatni kell ilyenkor, nem hagyni lefeküdni. Nyalósó legyen előtte, lenmaggal lehet javítani a bélműködést. 2-3 evőkanál lenmagot le kell forrázni állni hagyni és a képződött zselés anyaggal együtt az abrakhoz keverni Ha nem javul szólni kell újra az állatorvosnak
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg azért kerül ilyen állapotba, mert kint volt a természetben, felkészült a hibernációra. Általában 2-3 hét alatt kijönnek belőle, ha meleg helységben vannak (de nem közvetlen hősugárzó eszköz mellett). Ahogy írták is, mindig legyen mellette víz és élelem is. Ha lassanként nem normalizálódik a helyzet, mindenképpen vigyék el egy állatorvoshoz, de elvileg szépen fel kéne "épülnie". Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Érdeklődő! Látatlanban nem tudok semmilyen gyógymódot javasolni, pláne, hogy a kutyus szeméről van szó. Keressenek fel egy állatorvos kollégát. Kutyápolás: szemek