2821. A kutya allergia tünetei: így vedd észre!
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Biztosan sokszor jártál úgy, hogy be kell szaladj vásárolni egy boltba, de a kutyád is veled van, és nincs más választásod, a kocsiban kell hagynod. Nem is gondolnád, hogy mekkora veszélynek teszed ki...
Bármilyen háziállatod is van, a gyógyszer beadása biztos neked is gondot jelent. Mi adunk néhány tippet, hogy megkönnyítsük a dolgodat.
Hogyan kezelhetjük házilag a kutya székrekedést? Szorulás esetén mit adhatunk enni, és mikor vigyük orvoshoz a kedvencünket?
A húgyúti fertőzések nem csak az embereknél vehetők észre. A kutyák is elkaphatják, és a nőstények hajlamosabbak rá, mivel rövidebb a húgycsövük. A hímeknél is kialakulhat, noha ritkábban.
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.