2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalább is beteg volt és életképtelennek tartotta,. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kdieríteni. Jobb lenne ivartalaníttatni a cicát, hogy ne szüljön többet.
Üdvözlöm! Mindenképp korrekt neurológiai vizsgálatot, és kiegészítő képalkotó vizsgálatot (MRI) javasolnék, de erről majd a neurológiai-ortopédiai vizsgálatot végző kolléga tájékoztatni fogja.
Nem betegségről, hanem viselkedési problémáról van szó. Ez azonban nem a macska szempontjából probléma, hanem a gazdának okoz bosszúságot. A macskák egyébként előszeretettel végzik a dolgukat a fürdőkádban. De némelyik a WC-kagylóra is felül ilyen célból. Talán be kéne csukni a fürdőszoba ajtaját...
Kedves Róbert! Az Arnica CH200-ból 4 golyócskát oldjon fel kb. 5ml vízben, és ezt az oldatot öntse Rini szájába. Ügyeljen arra, hogy a beadás előtt és után kb. 15-15 percig ne igyon és ne egyen Rini, ugyanis a homeopátiás szereknek a száj nyálkahártyájáról kell felszívódnia. A szer beadását hetente 1x javaslom, néhány alkalommal ismételhető. A hosszabb távú adagolását a szernek nem javaslom. Remélem, elég precíz voltam! :) Ha nincs számottevő javulás, mindenképpen érdemes egy homeopata állatorvost felkeresnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Interneten beszerezhető, javasoló állatorvos fog ebben segíteni Önnek.