2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
A kérdésre pontos válasz nincs, ugyanis több száz tekősfaj él, és igencsak nagy méretbeli különbségek vannak egyes fajok között! Ha ékszerteknősre gondol, akkor kb. 1-2 (nemtől és fajtól függően) éves teknősről lehet szó.
Őszintén megmondva fogalmam sincs, mi lehet az a barnás folt a fogon. Látni kellene ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjak szólni a problémához. Az mindenesetre aggasztó, hogy elkezdett fogyni, tehát mindenképpen szükséges lenne egy személyes vizit egy állatorvosnál alapos vizsgálat és kezelés céljából.
Valószínűleg ki fog nőni, viszont a levertséget okozhatja az, hogy elfertőződött a letört köröm körüli terület és ettől belázasodhat az állat. Ennek komoly következményei is lehetnek, ezért célszerű lenne állatorvoshoz elvinni az állatkát.
Nagyon sok olyan fájdalmat okozó fogbetegség van, ami miatt a kutya főleg a másik oldalon rág. Ez lehet az oka annak is, hogy a "beteg" oldalon sárgább a foga, hiszen itt nem jelentkezik a rágás közbeni fogtisztító hatás. Azt javaslom, hogy mutassa meg a kutyát személyesen egy állatorvosnak, hisz´ lehet, hogy egy pillanat alatt megállapítható a probléma, míg így csak találgatásokba tudok bocsátkozni.
Látatlanban nehéz megállapítani, hogy a szennyeződés milyen eredetű. Lehet bolhaürülék, ez esetben bolhairtó szert alkalmazzon, de lehet valamilyen típusú bőrbetegség jele is. Javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz.