2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.