2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Igen, továbbra is jó házőrző lesz, csak nyugodtabb, kedvesebb lesz. Nem akar majd elszökni, ha tüzelő szuka lesz a környéken és ilyenkor nem fog megőrülni a vágytól. Ja, és lelkileg sem fogja megviselni! Ez egész biztos.
Hosszú szőrrel szerintem nem fázhat, az enyém is egész nap (hóban-fagyban is!) kint rohangál a kertben :). Persze ő ehhez szokott hozzá! A ruha inkább az ázás és koszolódás ellen lehet hasznos egy ilyen kutyánál.
Valóban érdekes a teknős magatartásváltozása. Nehéz is erre a kérdésre konkrét választ adni. A teknősök szívesen napoznak a parton, főleg, ha az az aquaterrárium legmelegebb pontja. Lehetséges, hogy csak a víz hőfoka alacsony a teknős számára. Leveléből azt olvasom ki, hogy a teknős nem étvágytalan. Amennyiben ez a viselkedés komoly egészségügyi problémából adódna (pl. tüdőgyulladás miatt nem úsznak szívesen), úgy a magatartásváltozást étvágytalanság, levertség is kísérné. Ha a fenti tünetek valamelyikét tapasztalná, kérem forduljon állatorvoshoz.
Szerintem, ha ezt olvasta, akkor ne egyenek hüvelyeseket. Ne kísértsük a rossz szellemeket, annyi más zöldség/gyümölcs létezik még. Egyébként is puffasztanak, csakúgy mint a nedvesen adott friss zöldségek is, ezért kerüljük az etetésüket. A törpehöriknek azt kéne enni adni, amit ehetnek, és így nem fordulhat elő, hogy olyat kapnak, amit nem ehetnének egyébként. (Tök jó höritápok vannak, emellé alma, répa, banán, meggybefőtt, sajt, dió, mogyoró, stb., és mindenki jól jár.)
Látatlanban nem sok okosat tudok mondani a foltok természetéről. Azt javaslom Önnek, hogy keresse fel állatorvosát, aki tud abban segíteni, hogy megfelelő diagnosztikai laboratóriumba juttasson mintát ezekből a foltokból, és így korrekt módon meghatározható a foltok eredete, és az is, hogy a foltoknak lehet-e köze a halpusztuláshoz.