2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Kedves Gazdi! A köhögésnek sok oka lehet, a legalapvetőbb diagnózisokból kiindulva lehet légzőszervi-vagy szív eredetű. Egy mellkas röntgen mindenképp javasolt lenne a cicánál. Üdvözlettel,
Szia! Törpesünökhöz sajnos nem értek, viszont ajánlanám Neked a kelenföldi törpesüntenyészetet vagy Both Zoltánt- ő a tulaja, ő mindenben tud segíteni Neked a sünikkel kapcsolatban.
A magas fehérvérsejt szám és a rendellenes vizelet alapján a kutyának húgyúti fertőzése van ezért javaslom hogy minél előbb végeztessék el a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát. Ennek eredménye alapján a megfelelő antibiotikum segítségével ez a fertőzés megszüntethető.
Nem, csak macskákat fertőz.
A kutyaház méretét a kutyához igazítsuk. Se ne legyen túl kicsi, se ne legyen túl nagy. A kutyaházra nem szabad túl nagy bejáratot készíteni, elegendő, ha az eb lehajtott fejjel éppen befér rajta. A nem megfelelően megválasztott méretű kutyaház és annak rossz méretű ajtaja rontja a belső térbe a kutya teste által végbemenő felfűtést. A kutyaházat szigetelhetjük belső vagy külső szigetelő réteg beépítésével (falemezek közötti hungarocell réteggel). A kutyaház bejáratára szőnyegből készíthetünk szélvédőt. A házikó aljának kibélelését szalmával, rossz szőnyeggel, faforgáccsal oldhatjuk meg. A küszöb beépítése révén az alom nehezebben kerül a házon kívülre. A kész házat tegyük szél és esővédett helyre, dúcoljuk alá téglákkal, vagy helyezzük raklapra, hogy ne álljon vízben. A kutyaház tisztításáról (bolha és parazitamentesítéséről) legalább kéthetente gondoskodjunk. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyahaz-teliesitese/5576/ Mivel kezeljem a rühös kutyámat?