2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Állatorvosnak meg kell mutatni
Kedves Gazdi! Mennyi idős a cica? Kiscicáknál gyakori az ún. macskanátha, melynek tipikus tünete a szemgyulladás, de ez gyógyítható betegség- érdemes lenne megnézetnie állatorvossal, hátha még menthető a cica látása. Amennyiben nem, akkor sem kell csüggedni, a cicák nagyon jól alkalmazkodnak akkor is, ha csak egyik szemükkel látnak, amennyben azzal minden rendben, teljes életet élhetnek, ha más gond nincs, az egyensúlyérzékelést, stb. ez nem zavarja! Üdvözlettel,
Kedves Anna! A kék spangle hím lábán a tünetet okozhatja köszvény is, ami mozgáshiány + magas fehérjebevitel következménye lehet, de lehet talpfekély is. A vékony, gyalult, ülőrúdként árult botok lehet, hogy a vásárló számára esztétikusabbak, de a madarak számára kevésbé megfelelők. Az ülőrúd optimális vastagsága úgy mérhető le, hogy a madár lábujjaival 1/3, legfeljebb 2/3 átmérőig éri át. Legjobb a természetes, kérges faág. Érdemes az egyik ülőrudat a kisebb, a másikat a nagyobb méretben elkészíteni, így jobban tornázik a madár lába. Köszvény esetén a fehérjebevitel minimalizálása,, "A" vitamin, multivitamin kiegészítés, az ivóvízben rendszeres almaecet itatás enyhítheti a tüneteket. A pontos diagnózisért érdemes állatorvoshoz fordulni.
Tisztelt Tulajdonos! Ha a RTG alapján elszakadtak az érintett végtagnál az inak, akkor az alapvetően és mindenképp csak műtéttel állítható helyre.Természetesen mellette a sérülésből adódóan lehetnek gyulladásos reakciók, de ha régebb óta nem gyógyul kezelésre, javasolt a sérült területről mintát venni baktrérium tenyésztésre és ennek eredménye alapján célzottan kezelni tovább. A kettő dolog független egymástól, de abban az értelemben mégsem, hogy amíg a gyulladás fennáll, addig a műtét sem végezhető el. Remélem tudtam segíteni!
Tisztelt Tulajdonos! Hátsó lábára, hirtelen jelentkező fájdalom hátterében elég sok minden lehet a kutyusnak, így látatlanban csak a leggyakoribb dolgokat tudnám felsorolni, amire én gondolok: térszalag szakadás, térdkalácsficam, csípőprobléma (ficam, dysplasia, egyéb). Mindenképp állatorvoshoz, lehetőseg olyan kollégához vigyék el, aki ortopdiában jártas, tapasztalt. Fájdalomcsillapításba szintén állatorvos segítségét kérje, mert az emberi gyógyszerek nem használhatóak zömében, sőt ártalmasak lehetnek a mellékhatások miatt (hányás, gyomorfekély, egyéb!!!) Dr. Fux Attila