2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
A vemhesség átlagosan 63 napig tart ezért az ellés megindulása még nem várható. Ha sok magzat van akkor a kitágult méh kitölti a hasüreget és összenyomja a gyomrot és a beleket. Ha semmi más tünet nincs akkor úgy látom nincs ok aggodalomra. Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat? A vemhes szuka fészeképítése Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye
Sok okosat ebben a kérdésben így nem lehet mondani! Hiába voltak sok állatorvosnál, azt nem tudjuk, hogy melyik mit csinált, mire gyanakodott, mit vizsgált, milyen mintát küldött el vizsgálatra (pl. baktérium/gomba tenyésztés). Csak annyit tudok tanácsolni, hogy egy bőrgyógyászati szakrendelésre kellene talán elvinni, akár messzebbre is, ha kell.
Üdvözlöm. Ráczné Cs. Tímea vagyok, hobbiállat- tenyésztő. A papagáj tojások rendkívül érzékenyek rázásra, ütődésre, ha nincs rajtuk hajszálrepedés és nem sérültek, akkor ha kb. 1 héten belül folytatja a tojó a tojások gyűjtését az oduban, akkor gond nélkül kikelnek az első tojások is. Az odut a kalit (kisvolier) oldalára célszerű felrögzíteni, és ülőrudat úgy elhelyezni, hogy kényelmesen meg tudják közelíteni. Abban az esetben, ha nem fogadják el az odut valamint a tojó nem tojik újabb tojást néhány napon belül és nem is ül rá a meglévőkre, akkor sajnos ezek a tojások már nem fognak kikelni. A tojásrakáshoz lágyeleség, zöldeleség, ásványi és vitaminkiegészítés szükséges, hogy a tenyészpár problémamentesen tudjon költeni. Sok sikert hozzá. http://www.haziallat.hu/madar/gondozas/
Sajnos így ezt lehetetlen megállapítani, mindenképp javaslom, hogy állatorvoshoz vigyék el és vizsgáltassák meg a cicát! Üdv, Fux Attila
Üdvözlöm! Állatorvos tud javasolni megfelelő szemcseppet vagy szemkenőcsöt, érdemes felkeresni egy közeli szakembert.