2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Az elnémulás oka pajzsmirigy probléma is lehet, főként, hogy reagált a jód kezelésre, de lehet valami idült légúti fertőzés is. A jódozott mag helyett megteszi egy csepp Betadin is kb. fél liter ivóvízbe, havonta egy hétig kúraszerűen. A probléma okát állatorvosi vizsgálat tudja kimutatni. A hulámospapagájok főként apró magvakat esznek. A köles fajták mellett fénymagot, muhart, zabot. A papagájok nagy kedvence a fürtös köles, más néven csumíz. A tojásos lágyeleségból legfeljebb teáskanálnyit fogyasztanak el, kivéve a fiókanevelés időszakát. Heti 1-2 alkalommal etetett lágyeleség mellett, hasonló időszakonként, szelet almát, csíráztatott magot érdemes neki felkínálni. Még több hasonló kérdés-válasz: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/82/keyword=hangja/
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp azt javasolnám Önnek, hogy keresse fel állatorvosát és első körben vizsgáltassa meg a kutyust. Hátsó testfél gyengeségnél, sántaságnál el kell dönteni, hogy ortopéd probléma( pl. csípődysplasia) vagy neurológiai zavar( pl. gerinceredetű betegség, CEC) van-e a háttérben. Ezt egyszerű reflexvizsgálatokkal kolléga elvégzi és az alapján megfelelő kezelést tud javasolni. Dr. Fux Attila
Üdvözlöm! Azért javaslom, hogy minél előbb vigye el orvoshoz, mert fertőzés-veszély állhat fent. A víz tökéletes tenyész-közeg mindenféle baktériumnak, kórokozónak. Specialista orvoshoz vigye el!
Ez egy szomorú történet, de sajnos jó választ én biztosan nem fogok tudni adni, de gyanítom, hogy más állatorvos kollégák sem tudnának. Vannak néha olyan betegek, betegségek, amelyekkel nem lehet javulást elérni, akkor sem, ha minden mindig a szakma szabályai, előírásai szerint történik. Megértem az elkeseredését, és azt is, hogy ettől kifáradt, kiborult, de okosat mondani, vagy tanácsolni nem lehet. Ezek azok a szituációk, amikor minden azon múlik, hogy a gazdi meddig bírja idegekkel, türelemmel, pénzzel..... sorolhatnám. Ha az "ottani" állatorvosokban csalódott, akkor más lehetőség nincs, minthogy megpróbál más (nem ottani) állatorvosokhoz fordulni, és hátha akad valaki, vagy valami, ami majd javulást eredményez. Korpás szőr, viszkető bőr? Hogyan gyógyítsuk? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Ha néhány napon belül nem szűnnek a tünetek feltétlen menjenek vissza állatorvosukhoz. Létezik egyébként átmeneti és magától gyógyuló egyensúlyprobléma macskáknál, aminek az okát sem tudják. Idiopatikus vesztibuláris szindróma. Macska fültisztítás 5 lépésben