2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
A cica fülének a melegségét leginkább a vérbőség okozza, de ebben az esetben jóval pirosabbnak is kellene látszania. Ha ez nem így van, lehet, hogy csak így érzi, de valójában nincs semmi baja. Ha azonban nem tudja ezt eldönteni, nem marad más hátra, meg kell ismét mutatni az orvosának!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Amiket felsorolt, teljesen megfelelőek a nyuszik számára. Esetleg még adhat nekik néha kevés almát, kevés szárított céklát (nem mindegyik nyuszi szereti), esetleg fejenként az 1 evőkanál zab mellé 3 evőkanál nyúltápot. A lényeg, hogy széna mindig nagy mennyiségben álljon a rendelkezésükre, és legyen elérhető számukra friss víz.
Mindenekelőtt ki kellene deríteni, hogy a "meleg érzékenység" szervi bajra (pl. szívbetegség - akár billentyű elégtelenség), vagy a némi túlsúlyra, mozgáshiányra vezethető-e vissza. Ezt leginkább egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne kideríteni. Keressék fel állatorvosukat a panasszal.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyéb tünetek hiányában a diagnózis szempontjából csak feltételezésekre szorítkozhatok. A leírása alapján egy rendkívül okos, intelligens, aktív kutyáról van szó. Feltehetően hónapok óta rágja a farkáról a szőrt emiatt kerülhetett Önhöz. Feltételezem, hogy a napi foglalkozások alatt nincs farokrágás, csak a boxba zárás után. Az Ön által leírt tünetcsoportnak több oka lehet; ortopédiai, neurológia vagy pszichiátriai háttér. Egyéb információk hiányában először egy gerinc-röntgen elvégzése javasolt. Ennek negativitása esetén a pszichés problémák irányában kéne keresgélni. A keserű kenőcs alkalmazásáról lebeszélném. Ez nem megoldás, sem konverziós betegségek, sem neurológiai elváltozások esetén. Üdvözlettel: Kiss Gabriella