2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Üdvözlöm! Először egy korrekt fizikális vizsgálat (különös tekintettel a szív és az idegrendszer vizsgálatára) ajánlott, majd ezt követően kiegészítő vizsgálat (pl szív UH, EKG, vagy gerinc RTG, ha arra van gyanú) javasolt. Egy 8 éves golden keverék NEM öreg, itt valami egyéb ok lehet a háttérben.
Kedves Orsolya! Ezzel kapcsolatban kérem, olvassa el a csatolt cikket, amelyből minden fontosat megtudhat!
Kedves Kata! Sajnos a kutyákra jellemző vadászösztön miatt nem szabad őket a nyuszival egyedül hagyni.
Teljes tehéntejjel táplálható ami szőlőcukorral dúsítva van (hasmenése ne legyen) 3-4 hetes kortól tudjon más takarmányt is próbálni árpa, zab, búzadara széna (kostolóba) legelési lehetőség változatos fűből (nyers lucernát ne kapjon) víz legyen előtte
Kedves Anyegin! A hőguta elkerülése kellő légmozgással (ventillátor, léghuzat stb.) oldható meg a legegyszerűbben! Ha már fenyeget a veszélye, és esetleg tünetek is vannak (testhőmérséklet emelkedés, zihálás, támolygó mozgás, elfekvés, pupillatágulat), akkor a test azonnali kíméletes és fokozatos hűtése, valamint az Apis a Belledonna, ill. a Hypericum adagolása jöhet szóba, az agyi ödéma csökkentésére, a keringés és az idegrendszer támogatására. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos