2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Állatkereskedésben lehet különböző vízinövényeket vásárolni. Vannak a víz tetején úszó fajok, és olyanok is, amelyeket az iszapba kell ültetni. Attól is függ, mekkora lesz az akvárium, hogy mi fér el. Mérgező növényeket tilos betenni.
Kedves Gazdi! Rendkívül jó eredmény lehet elérni, az advantix nevű cseppel. A tubus tartalmát a két fülre el kell osztani, úgy, hogy a seb mellé keni fel. A sebet bármilyen sebolajjal pedig le kell kezelni. Kérem érdeklődjön állatorvosánál.
A vérzés jöhetett a méhcsonkból is, ezt a vizsgálatot végző állatorvosnak kellett látnia. Amennyiben pedig ez a diagnózis, akkor újra fel kell tárni a hasüreget, és meg kell keresni a vérzés forrását. Vírusfertőzés nem okoz ilyen nagymértékű hüvelyi vérzést.
Sok mindentől lehet problémája a szemnek (lehet egy hegesedés), pl-ul mechanikai sérülés is okozhatja a problémát Ha rosszabbul lesz vagy zavarja a kutyát akkor lehet szakorvoshoz vinni
Kedves Sára! Kapjanak kicsit ritkábban, de többet enni. Az ékszerteknősök 2-3 hétig gond nélkül bírják evés nélkül. Ezután éhesebbek lesznek, és biztosan meg fogják enni, amit kapnak. Az ékszerteknősök táplálékának min. 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák, ezen kívül pedig kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat.