2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...