2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Üdvözlöm! Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősök terráriumát úgy kell kialakítani, hogy a szélessége, a teknős páncéljának a 4-5-szöröse, a terrárium mélysége a teknős páncéljának a 2-3-szorosa legyen, a vízmélység pedig a páncél hosszának 1-2-szerese legyen. Példaképpen, egy (esetleg egy pár) 10 cm páncél hosszúságú teknősnek egy: 50X30 cm alapterületű és 40 cm magas terrárium szükséges, amelyben 15-20 cm magas a vízszint!
Üdvözlöm! Az, hogy nappal a sziklák alatt fekszik, ez normális, mert éjjel aktív állatról van szó. Előfordulhat, hogy valamilyen környezeti változás következménye képen nem eszik. Ha egy hétig nem eszik és a farokrépája nem megy össze, addig szerintem nem kell aggódni! Kínálja étellel, szerintem enni fog, amennyiben elutasítja a táplálékot és a hasa beesik, illetve a farkában lévő zsír csökken, akkor mindenképpen specialista orvoshoz kell vinni! Próbálja kicsit megemelni a terrárium hőmérsékletét!
Kedves Kérdező! Nyugodtan legyen gondos gazdája a kiskutyának. Először egy állatorvosi vizsgálatot végeztessen el.
Elég valószínű az idegrendszeri eredet, előtte azonban javasolnék a fertőző és belgyógyászati eredet kizárására egy vérlabor és szerológiai vizsgálatot is. Kezelése és a betegség diagnosztizálása egyedi, nem egyszerű. Szerintem minden jobb felszereltségű rendelő el tudja végezni a vizsgálatokat, nem szükséges hozzá "specialista"...
Kedves Érdeklődő! Kapható kimondottan érzékeny emésztőrendszerű állatoknak való táp az állatorvosoknál,vagy állatpatikákben. Érdemes lenne kipróbálni valamelyiket. A tisztálkodás rendje is ki fog alakulni biztosan. Egészséges macska rendszeresen tisztogatja a bundáját. Amikor az állat beteg,vagy mozgásában korlátozott,elmarad a tisztálkodás.